انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > کامپیوتر > ترفندهای جدید کامپیوتری > ترفند هاي ويندوز

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

نصب کردن برنامه های لینوکس با Ubuntu Bash Shell در ویندوز 10
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
نصب کردن برنامه های لینوکس با Ubuntu Bash Shell  در ویندوز 10 6 مرداد 1395   #1 (لینک)
Administer


Administer آواتار ها

مديريت كل سايت
 
Administer آنلاین نیست.

نصب کردن برنامه های لینوکس با Ubuntu Bash Shell  در ویندوز 10 نصب کردن برنامه های لینوکس با Ubuntu Bash Shell در ویندوز 10

نصب کردن برنامه های لینوکس با Ubuntu Bash Shell در ویندوز 10
اجرای نرم افزازهای لینوکس در ویندوز 10

Ubuntu Bash Shell ویندوز 10 را نصب کنید و محیط Ubuntu را به صورت کامل در اختیار داشته باشید و همانند Ubuntu برنامه هایی که بر پایه سیستم Ubuntu لینوکس هستند را نصب واجرا کنید . اگرچه شما برای نصب واپدیت نرم افزار ها به دستور apt-get نیاز پیدا خواهید کرد .
این نکته را توجه داشته باشید که این سیستم زیر مجموعه ای ویندوز 10 به طور رسمی از نرم افزار های گرافیکی و یا برنامه های سروری پشتیبانی نمی کند . ( اگر چه امکان دارد که به صورت غیر رسمی بعضی از نرم افزار های گرافیکی اجرا شود ) . به طور رسمی این امکان برای توسعه دهندگان برنامه های کاربردی از طریق ترمینال لینوکس مهیا شده است .

Bash shell ویندوز 10 فقط از binarie 64 بیتی پشتیبانی می کند پس بنابر این نمی توانید برنامه های 32 بیتی لینوکس را نصب نمایید .

نحوه کار Apt-get
در Ubuntu و دیگر تعمیم های لینوکسی بر پایه Debian شما باید برای نصب نرم افزار از دستور apt-get استفاده کنید . Apt مخفف عبارت Advanced Package Tool است . این دستور پکیج نرم افزاری را از منبع نرم افزاری متمرکز Ubuntu دانلود کرده و آن ها را بر روی سیستم شما نصب می کند . اگر پکیجی را که قصد نصب آن را دارید نیازمند و یا وابسته به نرم افزار دیگری باشد apt-get به صورت اتوماتیک آن پکیج ها را نیز دانلود و نصب می کند ( این حالت با نام dependencies معروف است ) . Apt-get با پکیج هایی با پسوند .deb کار می کند (همانند .exe و یا .msi در محیط ویندوز ) که بر گرفته از Debian است ( که بر پایه توزیع لینوکسی Ubuntu است ) .

شما باید apt-get را همراه با دستور sudo اجرا کنید . که باعث دسترسی superuser , Root و مجوز ها می شود . این کار اجازه می دهد که دستور به تغییر و نصب فایل های سیستمی در محیط Linux بپردازد . شما باید زمانیکه که از sudo استفاده می کنید رمز عبور اکانت کاربری حال حاضر خود را وارد کنید .

چگونگی دانلود کردن لیست آپدیت های پکیج ها
در مرحله اول شما برای دانلود لیست آپدیت های پکیج ها از منبع نرم افزاری باید دستور زیر وارد کنید .

sudo apt-get update

شما حتما باید قبل از نصب هرگونه پکیجی این کار را انجام دهید .

نحوه نصب یک پکیج
اگر شما اسم پکیج مورد نظر خود را که می خواهید آن را نصب کنید می دانید می توانید آن را از طریق دستور زیر دانلود و نصب کنید . در دستور زیر به جای عبارت packagename اسم پکیجی را که می خواهید آن را نصب کنید وارد نمایید .

sudo apt-get install packagename

برای مثال اگر می خواهید Ruby را نصب نمایید از دستور زیر باید استفاده کنید .

sudo apt-get install ruby

شما می توانید با فشردن کلید Tab در هنگام تایپ کردن اسم پکیج ( یا هر دستور دیگری ) از ویژگی Bash’sautocomplete استفاده کنید . این ویژگی به صورت اتوماتیک به شما کمک می کند تا تایپ خود را به اتمام برسانید و گزینه های موجود را به شما پیشنهاد می دهد .
بعد از انجام این کارها و دیگر دستورات apt-get شما شاهد تغییراتی می شوید و بعد از آن با تایپ حرف y و فشردن کلید Enter باعث ادامه این پروسه خواهید شد .

نحوه جستجوی یک پکیج
شاید شما همیشه اسم پکیج مورد نظر خود را ندانید . در این مواقع شما از دستور apt-cache برای جستجو در cache پکیج های دانلود شده ( لیستی که با آپدیت apt-get دانلود شده است ) برای یک برنامه باید استفاده کنید . این دستور اسم پکیج ها را بر اساس لغاتی که شما مشخص کرده اید جستجو می کند .
این دستور نیازمند استفاده از sudo نیست و فقط یک جستجوی ساده است . اما اگر تمایل دارید می توانید آن را با sudo اجرا نمایید . در عبارت زیر به جای کلمه sometext کلمه ای را که می خواهید جستجو بر مبنای آن صورت بگیرد را وارد نمایید .

apt-cache search sometext
برای مثال اگر می خواهید یک پکیج را جستجو کنید که به w3m مربوط باشد . دستور را به صورت زیر وارد نمایید

apt-cache search w3m


نحوه آپدیت کردن تمامی پکیج های نصب شده شما
برای آپدیت پکیج های نرم افزاری نصب شده شما به آخرین نسخه ارائه شده که شامل آپدیت های امنیتی برای پکیج شما می باشد می بایست دستور زیر را وارد نمایید .

sudo apt-get upgrade

به یاد داشته باشید که دستور sudo apt-get update را قبل از دستور بالا اجرا نمایید برای این که شما نیازمند آپدیت شدن لیست پکیج خود هستید آن هم قبل از این که apt-get بخواهد نسخه نهایی عرضه شده آن را پیدا کند .


نحوه Uninstall کردن یک پکیج
برای Uninstall کردن یک پکیج از دستور زیر استفاده نمایید ( به جای packagename اسم پکیج را قرار دهید )

sudo apt-get remove packagename

دستور بالا فقط فایل های binary پکیج را پاک می کند و کاری با فایل های پیکر بندی شده مرتبط ندارد . اگر می خواهید تمام فایل های مرتبط با پکیج را پاک نمایید از دستور زیر استفاده نمایید . ( به جای packagename اسم پکیج را قرار دهید )

sudo apt-get purge packagename

دستور بالا اگر چه تمام نرم افزار های پیش نیاز و وابسته را که برای نصب پکیج شما نصب شده اند را نیز پاک می کند اما اگر شما پکیج را uninstall کردید و سپس اقدام به پاک کردن آن گرفته اید سیستم شما امکان دارد که در سیستم شما چندین نرم افزار وابسته باقی بماند که دیگر نیازی به آن ها ندارید . برای پاک کردن پکیج هایی که به عنوان وابسته نصب شده اند و دیگر به آن ها نیاز ندارید دستور زیر را اجرا نمایید .

sudo apt-get autoremove


نحوه نصب دیگر نرم افزار ها
دستورهای بالا به شما کمک می کنند که بیشتر نرم افزار های رایج و مورد نیاز را نصب و آپدیت کنید . گر چه بعضی از نرم افزار ها با دستورها و ابزار های دیگر نصب می شنود .
برای مثال زمانی که شما Ruby را از طریق apt-get نصب می نمایید برای نصب Ruby gems باید از دستور gem install استفاده کنید . این امر به این خاطر است که Ruby سیستم نصب نرم افزاری مخصوص به خود را دارد که از apt-get مجزا است .
بعضی از پکیج های نرم افزاری فقط در PPAs (personal package archives ) در دسترس هستند که توسط شخص ثالث میزبانی می شود . برای نصب این گونه نرم افزار ها شما باید PPA را به سیستم خود اضافه کنید و سپس از دستورات معمولی apt-get استفاده کنید .
نرم افزار های جدید نیاز به نصب و گرد آوری از منبع را دارند . تمام پکیج هایی که شما از طریق apt-get نصب کرده اید باید از طریق منبع سیستمی Ubuntu و با پسوند .deb باشند . در غیر این صورت از نصب نرم افزار های دیگر دوری کنید ولی با این حال این امر اجتناب ناپذیر است .
در هر صورت اگر قصد نصب نرم افزار های دیگر Linux را دارید شما می توانید مراحل و چگونگی نصب را پیدا کنید . همانگونه که نرم افزار در Ubuntu 14.04 LTS نصب می شود در Bash shell ویندوز 10 نیز به همین گونه است .


منبع: learning.asarayan.comاین مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

__________________

امان از آن زمانی که بیفتد به روی نامه ام چشمان مهدی
دلش می گیرد و با چشم گریان بگوید این هم از یاران مهدی
 

آخرین ارسال Administer
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
نمای داخلی و خارجی تویوتا کمری Toyota Camry (2018) مشخصات اتومبیل های خارجی Administer 2 147 19 دی 1396 19:29
نمای داخلی و خارجی کیا سورنتو 2019 مشخصات اتومبیل های خارجی Administer 0 179 19 دی 1396 19:24
نمای داخلی مزدا 6 2018 مشخصات اتومبیل های خارجی Administer 0 217 19 دی 1396 19:20
نمای داخلی رنو کپچر 2018 مشخصات اتومبیل های خارجی Administer 2 174 19 دی 1396 19:16
نمای داخلی رنو مگان rs 2018 مشخصات اتومبیل های خارجی Administer 3 152 19 دی 1396 19:12
قیمت پژو مدل سال 97 صفر کیلومتر قيمت خودرو Administer 3 161 19 دی 1396 18:57
سوالات امتحان نهایی درس زبان انگلیسی (3) رشته ریاضی و فیزیک نمونه سوالات امتحانی مدارس Administer 0 226 12 بهمن 1395 23:37
سوالات امتحان نهایی درس جبر و احتمال رشته ریاضی و فیزیک نمونه سوالات امتحانی مدارس Administer 0 234 12 بهمن 1395 23:36
سوالات امتحان نهایی درس هندسه رشته ریاضی و فیزیک نمونه سوالات امتحانی مدارس Administer 0 134 12 بهمن 1395 23:34


برچسب ها
bash, shell, ubuntu, لینوکس, نصب, های, ویندوز, کردن, برنامه

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 1 نفر
Administer
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!