انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > مشخصات خودرو > معرفي اتومبيل هاي داخلي > ساير شركت ها

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

چه محصولاتی از فولکس واگن به بازار ایران می آید
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
چه محصولاتی از فولکس واگن به بازار ایران می آید 13 بهمن 1395   #1 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

چه محصولاتی از فولکس واگن به بازار ایران می آید چه محصولاتی از فولکس واگن به بازار ایران می آید


بعد از اینکه سفیر آلمان اعلام کرد که قرارداد فولکس واگن با خودروسازان ایرانی در حال به نتیجه رسیدن است، احتمالاتی داده شد که گویا ماموت، قصد همکاری در تولید و مونتاژ محصولات فولکس واگن در ایران را دارد. با اینکه خودروسازان بم از گذشته پیگیر این موضوع بوده است، ولی انگار رقیب جدید، پیش روی مدیران فولکس خوش درخشیده و نظرشان را جلب کرده است.
با توجه به برخی شنیده ها، حدود ۳۰% از قطعی شدن این قرارداد باقی مانده است. با فرض اینکه قرارداد فولکس واگن با خودروساز ایرانی به نتیجه برسد، احتمالا چه خودروهایی به بازار ما می آید؟

اگر به سابقه حضور فولکس واگن در ایران نگاه کنیم، فولکس گل را می بینیم که مورد استقبال مردم واقع شد. این خودرو که در اصل نمونه برزیلی از محصولات فولکس واگن محسوب می شد، توانست خیلی ها را طرفدار فولکس واگن کند. ولی باید دقت کرد که در آن زمان هم این کمپانی آلمانی با محصولات روز اروپایی و آمریکایی خود به بازار ایران نیامد. بلکه با خودرویی آمد که خطوط تولید ایران کشش مونتاژ آن را داشته باشند و از طرفی اقتصادی باشد. اگر این روزها به محصولات روز فولکس واگن نگاهی بیاندازید، می بینید که فناوری بالایی چون آئودی دارند و سبک مونتاژشان بسیار به روز و پیچیده تر از محصولات امروز ایران است.

اگر اخبار خودرو را دنبال می کردید و خبر حضور پژو، رنو، سوزوکی و… را در شرایط پساتحریم جویا می شدید، به این نکته می رسیدید که این کمپانی ها هم قرار بر این ندارند که محصولات روز اروپایی خود را در خطوط تولید ایران مونتاژ کنند. بلکه طبق اخبار، خودروهایی در ایران مونتاژ می شوند که در بازار جهانی با نام Economy یا اقتصادی معروف هستند. این دسته از خودروها از نظر فناوری و سطح ایمنی در جایگاه مورد تاییدی قرار دارند. فقط به خاطر پیچیدگی کمتر نسبت به نسخه های دیگر، قیمت تمام شده پایین تری را دارند و به تبع، بیشتر به درد بازارهای در حال توسعه می خورند.

کمپانی آلمانی فولکس واگن که یکی از از غول های خودروسازی جهان است، این روزها در بازار چین خطوط مونتاژ مشترکی با FAW و SAIC دارد. این شرکت در بازار چین محصول به روز و تقریبا اقتصادی را عرضه می کند که به نسبت، قیمت مناسبی را دارد. طبیعی است که فولکس واگن در بازار ایران، محصولاتی را مونتاژ نمی کند که رقیب بنز و ب ام و باشد و بعد هم بخواهد توقع فروش خوب را داشته باشد. احتمال آن قوی است که در صورت آغاز همکاری فولکس واگن با ایرانیان، محصولاتی در ابتدا مونتاژ شوند که قیمت به نسبت مناسبی دارند و از طرفی فناوری موتور قابل تعمیر و عرضه در ایران دارند.
در این بخش به این مسئله می پردازیم، که چه خودروهایی از فولکس واگن می توانند در بازار ایران مونتاژ شوند.
۱- لاویدا، پرفروش ترین خودروی بازار چین

با توجه به استقبال بازار چین از این خودرو آلمانی، می توان پیش بینی کرد که در صورت عرضه در بازار ایران، فروش به نسبت خوبی را از این مدل شاهد باشیم. قیمت مناسب و فناوری به نسبت بالا، باعث شده که چینی ها لاویدا را بیشتر از سایر چینی ها دوست داشته باشند. این خودروی سدان با موتور ۱٫۴ لیتری توربو و ۱٫۶ لیتری ساده عرضه می شود. این موتورها به ترتیب ۱۲۸ و ۱۰۳ اسب بخار قدرت دارند. گیربکس هفت سرعته دو کلاچه برای مدل ۱٫۴ لیتری توربو باعث می شود تا به لطف گشتاور ۲۲۰ نیوتون متری، لاویدا شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۹٫۶ ثانیه ثبت کند و به سرعت نزدیک ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. مصرف سوخت ترکیبی این مدل ۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش است. مدل ۱٫۶ لیتری به گیربکس شش سرعته AMT مجهز است که همان شتابگیری را در ۱۲٫۶ ثانیه انجام می دهد. البته شایان ذکر است که هر دو نسخه موتوری، قابلیت سفارش با گیربکس پنج دنده دستی را نیز دارند.

فاصله محوری ۲۶۱۰ میلی متری لاویدا، این اطلاعات را به ما می دهد که ابعاد خودرو چیزی در حد تندر۹۰ بوده و به نسبت فضای کابین مناسبی را دارد. امکاناتی نظیر، دی لایت، سنسور نور، سانروف، رینگ ۱۶ اینچی، کروزکنترل، صندلی راننده برقی، گرمکن صندلی های جلو، مانیتور به همراه هشت بلندگو و دوربین عقب، سیستم تهویه دوگانه، استارت دکمه ای، سنسور باد لاستیک، سنسور پارک عقب، شش کیسه هوا، سیستم های پایداری الکتریکی و کنترل هرزگردی، تودوزی چرم و… ب0" title="">
سانتاتا با توجه به امکانات در بازار چین ارزشی بین ۴۹ الی ۶۷ میلیون تومان دارد و در صورت مونتاژ در ایران با موتور ۱٫۶ لیتری، احتمالا بین ۵۵ تا ۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. سانتاتا با این سطح امکانات و کیفیت می تواند برای برخی چینی ها مثل چانگان ایدو، فاو بسترن B50F، برلیانس H330، جک J5 و ولیکس C30 خطر جدی محسوب شود.
۴- جتا، نسخه ی ارزان سانتاتا

جتا از از نظر ابعاد و برخی مشخصات فنی، بسیار شبیه فولکس واگن سانتاتا است. عرضه این خودرو با موتور ۱٫۶ لیتری ۱۰۸ اسب بخاری می تواند فروش خوبی را برای جتا در ایران رقم بزند. این سدان آلمانی با گیربکس شش سرعته اتوماتیک یا پنج دنده دستی به بازار جهانی عرضه شده است و می تواند شتابگیری زیر ۱۲ ثانیه را ثبت کند. فرمان برقی، سانروف، تودوزی چرمی، سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف، گرمکن صندلی جلو، کروزکنترل، چهار کیسه هوا، سیستم ترمز اضطراری، سیستم پایداری الکتریکی و… از امکانات جتا است. این خودرو که ابعادی نه چندان بزرگ دارد، با مصرف سوخت ۶ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، می تواند برای مصارف شهری یک خانواده به کار آید. این خودرو در بازار چین با موتور ۱٫۴ لیتری ۸۸ اسب بخاری هم عرضه می شود و بهای این خودرو با توجه به موتور و مشخصات دیگر بین ۴۵ الی ۶۵ میلیون تومان در بازار آن کشور است. در صورت عرضه جتا در بازار ایران، می توان توقع قیمتی بین ۵۰ الی ۷۰ میلیون تومان را برای آن داشت. جتا در کارخانه FAW مونتاژ می شود و به عنوان ششمین خودروی سدان پر فروش در بازار چین به حساب می آید.
۵- گلف، می تواند دوباره در ایران احیا شود

فولکس گلف خودرویی است که جوانان ایرانی در دوره اهی مختلف، تعلق خاطری خاصی به آن داشتند و سابقه گلف قدیمی بود که باعث شد فولکس برزیلی گل در ایران خوب بفروشد. در صورت تولید گلف در ایران، می توانیم یک سدان به نسبت خوب و نیمه لوکس را در بازار داشته باشیم. این خودرو با موتور ۱٫۶ لیتری ۱۰۸ اسب بخار و با موتور ۱٫۴ لیتری توربو ۱۲۸ اسب بخار قدرت تولید می کند. در مدل ۱٫۶لیتری گیربکس شش سرعته اتوماتیک و در مدل ۴/۱ لیتری گیربکس هفت سرعته اتوماتیک وجود دارد. گیربکس پنج دنده دستی هم برای گلف قابل سفارش است. شتاب ۸٫۲ هم می تواند برای خیلی از جوانان جذاب باشد. امکاناتی مثل استارت دکمه ای، سانروف، سیستم تهویه اتوماتیک، صندلی راننده برقی، کروز کنترل، فرمان برقی مانیتور، دوربین عقب، سنسور نور، گرمکن صندلی های جلو، سنسور باد لاستیک، سنسور پارک جلو و عقب، شش کیسه هوا، سیستم پایداری و… گلف جدید را برای بازار ایران جذابتر می شود. مصرف سوخت ترکیبی ۵٫۹ لیتری الی ۶٫۳ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، گلف را به خودرویی مناسب تبدیل می کند.

ارزش این خودرو در بازار چین ۶۷ الی ۹۰ میلیون تومان است و در صورت تولید و مونتاژ در ایران، احتمالا قیمتی بین ۷۵ الی ۱۱۰ میلیون تومان خواهد. فولکس گلف، پانزدهمین خودروی پرفروش چین است و در SAIC مونتاژ می شود.
روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاوراین مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

__________________
 

آخرین ارسال SILENT
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
گلکسی a70 معرفی شد اخبار گوشی ها SILENT 0 318 6 فروردین 1398 14:35
سانگ‌یانگ تیوولی یا سیتروئن c3 مقايسه اتومبيل ها SILENT 0 174 29 اسفند 1397 16:50
با نسخه ی فول آپشن ” سایپا آریو ” آشنا شوید شركت سايپا SILENT 0 163 27 اسفند 1397 15:56
شیائومیredmi 7 معرفی شد تازه های دنیای موبایل SILENT 0 290 27 اسفند 1397 15:55
تالاب لیپار؛ تالاب صورتی رنگ ایران استان سیستان و بلوچستان SILENT 0 168 27 اسفند 1397 15:52
معرفی استون مارتین والکری مشخصات اتومبیل های خارجی SILENT 0 172 27 اسفند 1397 15:48
نگاهی به مشخصات تسلا مدل y مشخصات اتومبیل های خارجی SILENT 0 89 27 اسفند 1397 15:47
مشاهده گوشی های نوکیا Taishan، Trochilus و Eagles در سرورهای شرکت FIH معرفی گوشی های جدید نوکیا SILENT 0 353 18 اسفند 1397 21:26
آنر Magic 2 3D معرفی شد اخبار گوشی ها SILENT 0 132 18 اسفند 1397 21:23
تست و بررسی دامای x7 نقد و بررسی تصویری خودرو SILENT 0 182 18 اسفند 1397 11:42


برچسب ها
فولکس, محصولاتی, چه, واگن, آید, ایران, به, بازار

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 1 نفر
SILENT
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!