انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > ادبیات و تاریخ ایران > فیلم و سینما > بيوگرافي بازيگران > بازیگران مرد خارجی

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

زندگی نامه سامی یوسف 17 دی 1387   #1 (لینک)
Administer


Administer آواتار ها

مديريت كل سايت
 
Administer آنلاین نیست.
نام واقعی: سجاد*
نوشته ها: 18,883
سپاس از دیگران: 17,004 بار
سپاس شده: 12,523 بار
رشته دانشگاهی: عمران
دوستان من: 96 نفر
تیم من: پرسپولیس
تاریخ تولد: 25 اردیبهشت
محل سکونت: سرزمين پارسی
عضو پارسی لند: آبان 1387
حالت من: ba shakhsiat
نمایش پروفایل Administer    نمایش آلبوم های Administer   اضافه کردن Administer به لیست دوستان شما   گروه های دسته جمعی
Administer به Yahoo ارسال پیام

زندگی نامه سامی یوسف زندگی نامه سامی یوسف

سلام عزیزان
اين كه چرا «سامي يوسف» بر اصليت ايراني خود اصرار ندارد، بيشتر به اين جهت است كه او قصد دارد ستاره موسيقي مذهبي جهان اسلام باشد. سامي متولد تهران است، نسب آذري دارد و عربي مي خواند، كه معجوني تمام عيار براي محبوبيت او در كشورهاي شيعه و سني است. در ادامه، اطلاعات بيشتري درباره اين خواننده مي خوانيد.سامي

«هيجان زده ام، انتظار چنين خوشامدگويي عظيمي را نداشتم. من 26 ساله ام و اين اولين ديدارم از آذربايجان است. دو پدربزرگ من اهل باكو هستند. آن ها به تبريز مهاجرت كردند و البته من در سال 1980 در تهران متولد شدم. بعد اما به انگلستان مهاجرت كرديم و من آنجا بزرگ شدم...»

اين چند جمله، بخشي از حرف هاي سامي يوسف ستاره اين روزهاي موسيقي اسلامي در جمع خبرنگاران باكويي است. اين چندمين بار است كه سامي يوسف درباره تولدش در تهران صحبت مي كند. از همان زمان كه آلبوم اولش را منتشر كرد، درباره پارسي بودنش صحبت كرده بود، اما هر چه جلوتر رفت سعي كرد آذري بودنش را پررنگ تر كرده و كمتر درباره ايراني بودنش صحبت كند. اما اين بار و در ميان خود آذري ها اعلام كرد كه ايراني است و متولد تهران. مساله اي كه در سايت ها و رسانه هاي آذربايجان به شدت مورد توجه قرار گرفت. او در ادامه تور جهاني اش كه به منظور ايجاد جو همدلي ميان مسلمانان جهان انجام شد، پس از برگزاري كنسرت هايي در آمريكا، آلمان، بريتانيا، مصر، سودان، كويت، عربستان، فرانسه، آلمان، هلند و... به آذربايجان رفته بود تا در استاديوم حيدر علي اف براي هواداران پرتعدادش بخواند.

شناسنامه

نام سامي يوسف در واقع «سيامك رادمنش» است كه ممكن است اسم آشنايي باشد. سامي يوسف بارها در مصاحبه و بيوگرافي هاي مختلف از پدرش گفته كه يك موزيسين و شاعر مشهور است، اما اصلا به نام او اشاره نكرد و البته در گفت وگو با رسانه هاي مصري در مقابل سوالات خبرنگاران مقاومت كرده و چيزي از پدرش نگفته: «خواهش مي كنم درباره پدرم نپرسيد.»پدر سيامك رادمنش، آهنگساز، ترانه سرا و موزيسين مشهور ايراني مقيم انگلستان است؛ «بابك رادمنش» كه بارها نامش را شنيده ايم و آهنگ هايش را گوش كرده ايم. بابك رادمنش، بيش از همه با آلبومي به نام «پيروزي» ميان جوانان مطرح شد. او، آلبومي با اين نام با صداي «اميد» خواننده ساكن آمريكا تهيه و توليد كرد و آهنگ ها و تنظيم هاي جديدي را وارد موسيقي پاپ خارج از كشور كرد؛ تنظيم هايي به سبك تنظيم هاي مدرن تركي كه بين جوانان ايراني هم حسابي جايش را باز كرد. او به جاي گفتن شعر بر روي ملودي آهنگ هاي تركي و عربي- كاري كه ميان خوانندگان آن ور آب كاملا طبيعي شده است- از تنوع تنظيمات و سازبندي آن ها استفاده كرد و موفق شد سبك جديدي را وارد بازار كوچك موسيقي پاپ ايراني خارج از كشور كند. پس از اميد، خوانندگان ديگري همچون «رضا معين» و «جمشيد» خواننده كرد، با اين سبك و با كمك بابك رادمنش آثاري را تهيه كردند.

بابك رادمنش علاوه بر آن كه ملودي مي ساخت و تنظيم مي كرد، شعر و ترانه هايي را هم براي خوانندگان مختلف مي گفت و ترانه هايي كه بيشتر در آن ها از تم هاي مذهبي، عرفاني و عشق به وطن استفاده مي كرد. ترانه هايي مثل «وطن» با صداي خواننده جوان «پويا» با اين مطلع: «وطن، وطن زمزمه هر روز و هر شب من/ نام وطن، قشنگ ترين اسم روي لب من»

يا «ترك غربت» با صداي جمشيد، با احساسات وطن دوستانه. ترانه هاي «مهتاب عشق» و «خاكي» با مايه هاي عرفاني و ترانه «گل مولا» با صداي «جهان» درباره عشق به حضرت علي (ع). ترانه «مناجات» - سامي يوسف هم ترانه اي با نام مناجات دارد- هم به زودي منتشر خواهد شد تا دغدغه هاي مذهبي بابك رادمنش را بيش از پيش نمايش دهد.

در تمام اين سال هاي حضور رادمنش در خارج از كشور، او اصلا به لس آنجلس نرفت و در مقابل تمام دعوت ها و پيشنهادات مقاومت كرد. دليلش را هم تحصيل دو فرزندنش در رشته موسيقي در رويال آكادمي لندن عنوان مي كرد. دو فرزند او يكي سيامك و ديگري بابك- او بعدا نامش را «بارون» گذاشت و با اين نام به فعاليت هاي هنري پرداخت - هر دو جزو همكاران پدر در بدو كار بودند. تنظيمات ترنس سيامك بر روي ترانه هايي همچون «فاصله» با اين مطلع: «چيني نازك دلامون/ از غم فاصله شكسته» كه به دو زبان انگليسي و فارسي خوانده مي شد، جزو اولين تنظيم هاي موسيقي ترنس فارسي بودند. آن هم در سن 20 سالگي.

اما بارون همكاري با پدر را ادامه داد و تمام تنظيم هاي جديد آثار بابك رادمنش را او انجام مي دهد. سيامك اما به سمت موسيقي اسلامي رفت و چهار سال پيش اولين آلبومش به نام «المعلم» را به بازار ارائه كرد كه با استقبال بسيار گسترده اي روبه رو شد. اين موفقيت راه را براي كنسرت هاي مختلف و ادامه اين مسير هموار كرد. دو سال گذشت تا آلبوم دوم او به نام «امت من» به بازار عرضه شود. آلبومي كه با آلبوم قبل زمين تا آسمان متفاوت بود. اگر آلبوم قبلي بيشتر بر روي اناشيد و نواهاي مذهبي استوار بود و موسيقي چندان در آن پررنگ نبود، اما آلبوم «امت من» بر پايه ملودي هاي مشهور ايراني ساخته و بر روي آن ها كلام مذهبي قرار داده شد. او در ليبل اين آلبوم از پدرش و بارون تشكر ويژه كرده است. ترانه «عيد» بر روي ملودي «منتظرت بودم» (آهنگي با صداي داريوش رفيعي) ساخته شد. «حسبي ربي» كه با تبليغات بسيار و كليپ پرزرق و برق و خوش آب و رنگي ساخته شد، از ملودي «ملاممد جان» كه يك ملودي فولكور خراسان - و نه يك ملودي افغاني- است، نشات گرفت و آهنگ «مناجات» هم كه متعلق به مرحوم علي تجويدي است.

ترانه «غار حرا» هم بر روي ملودي «ممد نبودي ببيني شهر آزاد گشته» ساخته شد كه يك سرود حماسي درباره آزادسازي خرمشهر است. اما نكته جالبي كه مي توان درباره يكي از اين آهنگ هاي انقلابي گفت مربوط به آهنگ «خلبانان» است. همان ترانه معروفي كه مطلعش اين بود: «فرشته حق يارت باد/ الله نگه دارت باد»

بابك رادمنش با نام اصلي «فيروز برنجان» ترانه سراي بخش تركي اين آهنگ انقلابي و آهنگساز آن است كه با صداي «جمشيد نجفي» در خاطره ميليون ها ايراني ماندگار شده.

اما اگر بدانيد فيروز برنجان، براي كدام فيلم سينمايي آهنگ ساخته، شاخ در مي آوريد؛ فيروز برنجان يا همان بابك رادمنش خودمان، آهنگساز فيلم «توبه نصوح» اثر محسن مخملباف است كه در سال 1361 ساخته شد. فيلمي كه خواننده اش هم «حسام الدين سراج» بود.


سياست و اسلام

يك جاي اين نوشته گفتيم كه نام يكي از دو برادر موزيسن رادمنش، بابك است. شايد با خودتان بگوييد چگونه مي شود هم اسم پسر، بابك باشد و هم اسم پدر. در واقع نام اصلي بابك رادمنش، فيروز برنجام است. مجله «بورهام وود تايمز» در مطلبي درباره يك مساله حقوقي كه آهنگساز معروف ايراني بابك رادمنش درگيرش بود، نوشته نام اصلي او، فيروز برنجان است؛ يعني نام رسمي او كه در پاسپورتش قيد شده است. اما به هر حال نام هنري شناخته شده برنجان، بابك رادمنش است.

بابك رادمنش از آن دسته آهنگسازان مشهوري است كه هيچ فيلم يا عكسي از او منتشر نشده و با وجود درخواست هاي فراوان، تاكنون با انجام مصاحبه و عكاسي به شدت مخالفت كرده است. در سوي ديگر ماجرا، سامي يوسف، از تبليغات رسانه اي به خوبي استفاده كرده و با بزرگترين تلويزيون ها و مجلات دنيا مصاحبه هاي اختصاصي انجام داده است. مصاحبه ويژه او با تلويزيون CNN و مطلبي كه مجله تايم از او و كنسرتش تهيه كرد باعث شهرت افزون تر او در خارج از مرزهاي كشورهاي مسلمان شد.

حتي عدم صدور ويزا از سوي ايالات متحده، براي ورود به خاك اين كشور مي رفت كه با يك جنجال رسانه اي همراه شود اما بالاخره او مجوز حضور در آمريكا و برگزاري كنسرت براي مسلمانان اين كشور را دريافت كرد و موفق شد با مهم ترين رسانه هاي اين كشور هم گفت وگو كند.

او در كنسرت لس آنجلس، از پيروزي بزرگ اسلام گفت: «طلوع نزديك است.» آن روزها حملات اسرائيل به جنوب لبنان آغاز شده بود و سامي يوسف حمايت خود را از كودكان و آوارگان لبناني، آن هم در خاك آمريكا اعلام كرد.

اما يكي از مهمترين واكنش ها به اظهارنظرها و اقدامات سامي يوسف از سوي سفارت بريتانيا در يمن شكل گرفت؛ سامي يوسف در بخش پاياني تور جهاني خود به يمن سفر كرده بود. او با چفيه فلسطيني - كه به نوعي نماد حماس است- در كنفرانس مطبوعاتي اش ظاهر شد كه سفارت انگليس نسبت به اين مساله واكنش شديدي نشان داد. آن ها از دولت يمن خواستند تا كنسرت سامي را در اين كشور لغو كند. اما نهايتا اين كنسرت با تاخير و در تاريخ 4 دسامبر در تالار المدينيه صنعا و در حضور دو هزار نفر از هواداران سامي با شور و حال خاصي برگزار شد. حدود 1200 نفر از حاضران در اين كنسرت، زنان و كودكان يمني بودند كه عشق و علاقه شان به خواننده محبوبشان را با صدا كردن مداوم نام او نشان مي دادند. او همان جا به هوادارانش اعلام كرد كه آلبوم جديدش را يك سال و نيم ديگر به بازار ارائه خواهد كرد. اما او در اين مدت بيكار نمي نشيند و در ايام فراغت از اجراهاي زنده، سينگل هايي را اجرا و عرضه خواهد كرد و البته براي آهنگ هايش ويدئوهاي عالي ديگري هم خواهد ساخت.وي آهنگ هايش را به 4 زبان ترکي عربي فارسي و انگليسي مي خواند.

کليپ مادر او يکي از بهترين کليپ هاي اخير اوست که شما مي توانيد در وب نوا علاوه بر دانلود کليپ صوتي وتصويري از کد فلش آن در وبلاگتان به طور رايگان بهرمند شويد.

متن آهنگ مادر از سامي يوسف:

گريه كردم مثل ابرها بي تو مادر

شد دل من جاي غصه ها،بي تو مادر

رسول خدا گفت بهشت زيرپاته

بخواب مادر

براي هميشه هر وقتي*........

رفتي و من تنها ماندم

با غصه ها و غم ها ماندم

گركه تو را آزردم من

مادر،حلالم كن

بعد از تو بي پناهم

اي كه بودي تكيه گاهم

بي تو بنگر اشك و آهم

مادر حلالم كن...این مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

__________________

امان از آن زمانی که بیفتد به روی نامه ام چشمان مهدی
دلش می گیرد و با چشم گریان بگوید این هم از یاران مهدی
 
2 کاربر ازش سپاس کردند .

آخرین ارسال Administer
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
مشخصات جیلی x6 مشخصات اتومبیل های خارجی Administer 0 39 21 مهر 1396 01:27
نسل جدید مرسدس gla مشخصات بنز Administer 0 19 21 مهر 1396 01:26
هیوندای النترا 2018 مشخصات هيونداي Administer 0 24 21 مهر 1396 01:25
تویوتا rav4 مدل 2018 مشخصات تويوتا Administer 0 17 21 مهر 1396 01:24
تویوتا کمری xle هیبریدی مشخصات تويوتا Administer 0 16 21 مهر 1396 01:23
خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد تاريخچه اتومبيل ها Administer 0 18 21 مهر 1396 01:21
تجربه رانندگی با سوپراسپرت 7.5 میلیارد تومانی تاريخچه اتومبيل ها Administer 0 26 21 مهر 1396 01:19
قیمت آئودی موجود در مناطق آزاد قيمت خودرو Administer 0 14 21 مهر 1396 01:17
باز کردن تسمه هیدرولیک و تسمه دینام ریو آموزش فني اتومبيل Administer 0 15 21 مهر 1396 01:16
پیامدهای تاخیر در تعویض تسمه دینام آموزش فني اتومبيل Administer 0 19 21 مهر 1396 01:15

برچسب ها
یوسف, زندگی, سامی

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 5 نفر
Administer, bestugg11, Elaba, Ghoghnus, گل مرداب
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2016, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!