انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > پزشکی و سلامت > پیراپزشکی > ارتوپدی

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

دردهای ستون فقرات و شیوه‌ مقابله با درد
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
دردهای ستون فقرات و شیوه‌ مقابله با درد 7 شهریور 1389   #1 (لینک)
djmhg
همکار سابق
 
djmhg is banned

دردهای ستون فقرات و شیوه‌ مقابله با درد دردهای ستون فقرات و شیوه‌ مقابله با درد

دردهای ستون فقرات و شیوه‌ مقابله با دردستون فقرات ما نه تنها باید وزن بخش بالایی بدن را تحمل کند بلکه، اغلب همچنین ناچار است دوام مقدار زیادی از فشارهای روحی را بیاورد.
به گزارش پایگاه اینترنتی رادیو آلمان، برای ‪ ۹۰‬درصد از دردهای ستون فقرات و کمر، هیچ علت جسمی مشخص وجود ندارد.
افکار و روحیه انسانها در این رابطه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند، در ستون فقرات ما، با قوسی زیبا و انعطاف پذیر، مهره ها، مرتب و منظم، در یک خط دنبال یکدیگر جای گرفته اند.
این ستون مهره‌ها در عکسهای رادیو گرافی، یک پدیده دیدنی می‌باشد، اما از زمانی که انسانها بر روی دو پا راه می‌روند، ستون فقرات، تا حد زیادی تحت فشار قرار دارد، چرا که این ارگان، باید تمامی وزن قسمت بالایی بدن را متحمل شود، در حالیکه ساختمان آن بسیار حساس است.

تا زمانیکه اجداد ما در علفزارها به شکار و جمع‌آوری غذا مشغول بودند، ستون مهره‌ها تاب تحمل همه چیز را می‌آورد، چرا که ماهیچه‌های ورزیده، آن را در فرم خود مستحکم می‌ساختند.

در این میان ما بیشترین ساعات روز را در حالت نشسته بسر می‌بریم و اینجاست که ستون مهره‌ها، دیگر تاب تحمل این فشارها را نمی‌آورد.
پژوهشهای جدید ناظر این بوده‌اند که، اگر چه بسیاری از افراد بالای ‪۳۰‬ سال‌در ناحیه ستون فقرات خود دچار آسیب بوده و از یک دیسک خفیف برخوردارند اما، کاملا فعال و سالم هستند.
از سوی دیگر ‪ ۴۰‬درصد از کسانی که از دیسک کمر رنج می‌برند، با وجود اقدامات درمانی، مثلا عمل /www.persiandiet.com/html/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=10" title="برای دریافت رژیم غذایی کلیک کنید" target="_blank">رژیم غذایی بعد از عمل جراحی" target="_blank">جراحی یا استفاده از داروهای مسکن و فیزیوتراپی همچنان از درد رنج می‌برند.
باید گفت که، در درجه اول این روح و روان انسانهاست که رنج بیماران را غیر قابل تحمل می‌سازد، متخصصان روان درمانی بالینی معتقدند که، مسائل جسمی و تاثیرات روانی در این مورد، تنگاتنگ یکدیگر عمل می‌کنند.
آنچه که برای بازیافتن سلامت مهم است، آنست که،ما چگونه با درد روبرو میشویم؟ چه فکر میکنیم، چه احساسی داریم و در این رابطه چکار میکنیم؟ و بسیاری از افراد، همه این کارها را غلط انجام می‌دهند.
فشار روحی ، ترشح هرمونهای ‪ Endorphin‬را که در بدن باعث کاهش درد می‌شوند، پایین می‌آورد، بدین ترتیب، روحیه بد، باعث افزایش حساسیت بدن در مورد درد می‌شود.
بر اساس اینکه افراد چگونه با درد خود روبرو می‌شوند، آنها را به سه گروه مختلف تقسیم می‌کنند، اینها کسانی هستند که، بخاطر رویه خود مسائل را مشکلتر می‌سازند، اما در این زمینه شیوه دیگری نیز وجود دارد.
هر کسی به شیوه مخصوص خود، با درد و بیماری روبرو می‌شود، اما مساله این است که، هر شیوه‌ای برای مقابله با این مشکلات و علاج دردها مناسب نیست.
گروه اول کسانی هستند که از درد هراس داشته و سعی دوری کردن از آنرا دارند، این افراد تمایل بسیار به این دارند که همه چیز را یک فاجعه تلقی کنند.
زمانیکه نقطه‌ای از بدن آنها مختصر ناراحتی‌ای را احساس می‌کند، آنها بر جای خود خشک می‌شوند و دیگر حرکتی نمی‌کنند، اما این واکنش، کاملا غلط است، بخاطر کاهش تحرک بدن، ماهیچه‌ها تضعیف شده و بدین ترتیب، ستون فقرات، بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرد.
از آنجاییکه احساس درد در مورد کسانی که بصورت خفیف دچار افسردگی هستند شدیدتر است، این شیوه اشتباه تقویت شده و سرانجام منجر به آلام مزمن می‌شود، که غیر قابل علاج هستند.
گروه دوم را باید افسردگان مبارز نامید که دندان روی هم می‌سایند و به آژیرهای خطر بدن توجهی نمی‌کنند، آسودگی خاطر و جسم برای آنها معنائی ندارد و آنها ساعت تفریح را تنها ویژه ضعیفان می‌دانند.
این اشخاص فشار روحی و مسائل را در خود می‌ریزند و اینکه حال خوبی ندارند را، تنها می‌توان در چهره رنجدیده یا پیکر خمیده آنها نظاره کرد.
اما غرور و فعالیت و تحرک بیش از اندازه، ماهیچه‌های پشت را که به هر صورت مصدوم و خسته می‌باشند، بیشتر تحت فشار گذاشته و رویه غلط مواجهه با آنرا وخیم‌تر می‌سازد.
به این ترتیب دردها شدت یافته و بصورت مزمن در می‌آیند.
گروه سوم کسانی هستند که با خوش رفتاری، سعی بر این دارند که، درد خود را فراموش کنند.این مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

 

آخرین ارسال djmhg
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
هروئين مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 0 1740 22 دی 1391 09:09
متادون چيست؟ مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 0 1572 22 دی 1391 09:08
ماری جو انا مقالات و دانستنی های پزشکی aryl 1 1833 22 دی 1391 09:07
کوکائين و کراک مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 0 1214 22 دی 1391 09:07
انواع مواد مخدر مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 0 1263 22 دی 1391 09:06
تمجيزك ، نورجيزك مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 0 1170 22 دی 1391 09:02
تاریخچه تریاک مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 0 1505 22 دی 1391 09:01
مواد و علائم مصرف آن مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 0 1521 22 دی 1391 09:00
10 اسم اول در لیست خطرناکترین مواد مخدر جهان مقالات و دانستنی های پزشکی djmhg 2 1640 22 دی 1391 08:59
حشيش مقالات و دانستنی های پزشکی aryl 1 1751 22 دی 1391 08:58


برچسب ها
فقرات, مقابله, با, درد, دردهای, ستون, شیوه‌

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 1 نفر
djmhg
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!