انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > مشخصات خودرو > معرفي اتومبيل هاي داخلي > ساير شركت ها

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

مدیا موتورز با افتخار تقدیم میکند ام جی 350
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
مدیا موتورز با افتخار تقدیم میکند ام جی 350 18 آبان 1389   #1 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.
نام واقعی: امیر حسین
نوشته ها: 30,445

مدیا موتورز با افتخار تقدیم میکند ام جی 350 مدیا موتورز با افتخار تقدیم میکند ام جی 350

دنیای‌خودرو- مهندس امین آزاد- مهندس بابک وفایی: غربیلک فرمانش حس اسپرت به آدمی تلقین می‌کند و حس رانند‌گی‌اش بی‌پروایی ماجراجویان انگلیسی را در ذهن تداعی می‌کند. با اینکه حال بیشتر در چین تولید می‌شود و چینی‌‌ها صاحب آن شده‌اند اما اگر به شما نگویند چینی است از کیفیتش متوجه نمی‌شوید که در چین تولید می‌شود.

یاد حرف پدر بزرگم می‌افتم که می‌گفت وقتی جنس ژاپنی هم اومد بی‌کیفیت بود. اما آیا چین هم همان مسیر را می‌رود این افکار در ذهنم چرخی می‌زند که چرخیدن خودرو صدای جیغ لاستیک را در می‌آورد سرعت 85 کیلومتر است که پشت خودرو تمایل به پیچیدن دارد. اینجاست که می‌گویند خودرو Over Steer ‌شده است خودرو MG 6 است و مکان تست پیست اتومبیلرانی آزادی.

این بار نوبت تست دو خودرو انگلیسی رسیده یکی MG350 که قرار است سال آینده در ایران تولید شود و دیگری MG6 که اگر ثبت سفارش‌‌ها آزاد شود از بهمن ماه وارد بازار می‌شود. اولی رقیب سر سختش مگان و دومی رقیبش مزدا3 است. البته مدیران شرکت مدیاموتورز که این تست گروهی را برای خودرونویسان ترتیب داده‌اند می‌گویند شما را دعوت کرده‌ایم که قیمت بر روی خودروها بگذارید تا ما متوجه شویم کدام قیمت مناسب‌تر است.

خودرویی که نخست مورد تست قرار می‌گیرد MG350 است یک خودرو در کلاس C هم اندازه مگان با طولی اندازه پرشیا‌، خودرویی با موتور 1.5 لیتری که بدون توربو 110 اسب‌بخار و با توربو 145 اسب‌بخار قدرت دارد. این خودرو دارای دو ورژن اتوماتیک و معمولی است خودروی مورد تست بدون توربو و با جعبه‌دنده اتوماتیک است.

خودرو شروع به حرکت می‌کند اما گویی بسیار در شتاب‌گیری تنبل است. نسبت دنده‌‌های گیربکس اتوماتیک اجازه شتاب‌گیری را به خودرو نمی‌دهد، فاصله دنده بین دو و سه هم بسیار طولانی است. شتاب صفر تا 100 پس از چندین بار تست بسیار ناامیدکننده است یعنی 16 ثانیه، یک بار دیگر سعی می‌کنیم به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست یابیم اما این بار نه برای تست شتاب، فرمان را محکم می‌چسبیم و به ناگاه بر روی ترمز فشار وارد می‌کنیم. خودرو بدون کوچکترین انحرافی و بدون آنکه احساس خطری در راننده و سرنشینان ایجاد شود متوقف می‌شود مدت حدودی شتاب معکوس 100 تا صفر حدود 4 ثانیه است یعنی در هنگام ترمز همان احساسی به شما دست می‌دهد که زمانی که می‌خواهید با خودرویی که شتاب صفر تا 100 آن 4 ثانیه است به شتاب صفر تا 100 برسید البته این بار شتاب معکوس است و فشار به جای اینکه به کمر و پشت شما وارد شود توسط کمربند همان نیرو به سینه‌‌ها و شانه‌‌ها وارد می‌شود. البته در مقایسه‌ای که میان این خودرو و پژو 206 اتوماتیک داشتیم 206 احساس قدرت بهتری در ترمزگیری به راننده القا می‌کرد.

به حرکت ادامه می‌دهیم پیچ U شکل پیست آزادی را پیش‌رو داریم. ابتدا با سرعت 60 کیلومتر شروع به چرخیدن می‌کنیم. خودرو پایداری مناسبی دارد بیش فرمانی یا کم فرمانی را در خودرو احساس نمی‌کنیم. به همین صورت با اضافه کردن سرعت و دور زدن ادامه می‌دهیم تا آنکه در سرعت 85 کیلومتر خودرو دچار حالت بیرون رفتن از پیچ می‌شود. در این زمان می‌گویند خودرو دچار Under Steer ‌شده است که به نظر می‌رسد وزن اکسل جلو بیش از عقب باشد. در مجموع هندلینگ خودرو مناسب است.

مدت تست برای هر گروه چندان زیاد نیست، برای همین نمی‌توان آزمایش‌‌های دیگری بر روی خودرو انجام داد. تنها مواردی را که می‌توان بدون انجام تست درباره این خودرو گفت؛ کیفیت مناسب قطعات کنسول و طراحی مناسب، صندلی با کیفیت مناسب که بدن را کامل در بر‌می‌گیرد است.

دید عقب خودرو پایین است که به نظر می‌رسد فدای طراحی شده باشد ولی دید جلو مناسب است صدای موتور زیاد از حد وارد بدنه می‌شود که کمی آزاردهنده است در مجموع یک خودرو مناسب شهری است که البته باید در مقابل رقیب مستقیمش یعنی مگان با گیربکس دستی که حدود 27 میلیون قیمت دارد دو میلیون تومان ارزان‌تر عرضه شود تا ارزش خرید را داشته باشد.

بعد از مدل 350 نوبت مدل MG6 ‌می‌شود. این خودرو بر روی پلت‌فرم بزرگتری نسبت به مدل 350 طراحی شده است و پلت‌فرم خودرو با مدل 550 مشابه است. نوع اسم‌گذاری متفاوت به خاطر این است که 350 یا 550 روش اسم‌گذاری رووری است و کد 6 روش کد‌گذاری MG است. پس از خریداری MG روور، MG را حفظ و روور را به شرکت چینی رووی تغییر نام می‌دهند ولی همچنان این دو سنت مختلف اسم‌گذاری در این گروه حفظ شده است.

MG 6‌ همچنان در کارخانه MG در انگلستان و همزمان در چین تولید می‌شود تولید این محصول به تازگی شروع شده است.

خودروی که قرار است در ایران عرضه شود دارای موتور 1.8 توربو شارژ با قدرت 161 اسب‌بخار است‌. رقیب مستقیم این خودرو هم مزدا‌‌3 فول با موتور 150 اسب‌بخاری‌اش با قیمت 42 میلیون تومان است.

خودرو شروع به حرکت می‌کند. گیربکس تیپ‌ترونیک را بر روی حالت اتوماتیک می‌گذاریم. شتاب‌گیری در شروع حرکت به طور محسوس بیشتر از مدل 350 است اما هنوز دلچسب نیست تا آنکه بعد از دور دو هزار سوت توربو شنیده می‌شود و به سرعت در دور 2500 توربو کامل وارد مدار می‌شود. خودرو به ناگاه مانند خرگوشی از جا می‌جهد با اینکه هنوز چندان عملکرد گیربکس رضایت‌بخش نیست صدای زیبای توربو و قدرت موتور مناسب حس زیبایی به رانندگی می‌دهد شتاب صفر تا 100 خودرو حدود 9 ثانیه ارزیابی می‌شود برای تست ترمز در سرعت 100 کیلومتر پا را بر روی ترمز می‌گذاریم و خودرو در مدت حدود 4 ثانیه می‌ایستد.

در هنگام تست دور زدن در پیچ Uشکل هم خودرو در سرعت 80 کیلومتر دچار Over Steer می‌شود و پشت خودرو تمایل به پیچیدن دارد که دلیل هم وزن زیاد اکسل عقب نسبت به اکسل جلو است. در مجموع هندلینگ مدل 350 بهتر از مدل شش است ولی همچنان وضع هندلینگ خودرو مناسب است وضعیت دید عقب همچنان مثل مدل 350 است البته کمی پایین‌تر، ولی دید جلو مناسب است.

داخل خودرو هم یک کلاس بزرگتر از مدل 350 است و دو نفر با قد حدود 185 سانتی متر به راحتی در صندلی جلو و عقب می‌توانند بنشینند داخل اسپرت خودرو‌، تزیئنات داخلی مناسب صندلی چرم همه حس خوبی به سرنشینان می‌دهد با این همه در مقابل مزدا سه با قیمت کنونی 42 میلیونی‌اش قیمت‌ 37 میلیون تومان مناسب به نظر می‌رسد با این همه یکی از مدیران مدیا موتورز می‌گوید با افزایش قیمت ارز قیمت مزدا3 هم بالا می‌رود و عرضه این خودرو با قیمت 40 میلیون تومان معقول می‌شود.

MG در مقابل رقبا

آیا خرید خودروهای خانواده MG در مقایسه با رقبا مقرون به صرفه است؟ این سوالی است که از زمان ورود خودروی MG550 (که در ایران با عنوان شوالیه نامیده شد) به کشور بسیاری از خریداران خودرو‌‌های در محدوه قیمتی 30 میلیون تومان مطرح می‌کنند.

با اعلام شرکت مدیا‌موتورز مبنی بر عرضه دو مدل جدید از خانواده MG در ایران، طیف محصولات این برند در کشور در حال تکمیل شدن است و خریداران حق انتخاب بیشتری خواهند داشت و اینجاست که انتخاب بین این خودرو‌‌های تازه وارد و یا برند‌‌هایی از قبیل کیا، رنو، هیوندای و مزدا می‌تواند برای شرکت مدیا موتورز و محصولات MG سرنوشت‌ساز باشد.

مدل 350 با طول 4521، عرض 1788 و فاصله محوری 2650 میلی‌متر در تمام ابعاد بدنه اندکی از مزدا3 بزرگتر است. در مقایسه با مگان نیز با وجود برخورداری از طول بدنه و عرض بیشتر، حدود 3 سانتی‌متر فاصله محوری کمتری دارد. همین امر موجب شده بر روی کاغذ بتواند با این دو خودرو برابری کند. در عمل نیز هر چند به طور همزمان دو خودروی دیگر در پیست حضور نداشتند اما می‌شد به 350 نمره قبولی داد. هر چند در نهایت به دلیل طراحی تیره رنگ داخل کابین، احساسی را که در مگان تجربه می‌کنید در 350 نخواهید یافت اما با قامت متوسط در یک مسافرت چهار نفره دچار کمبود فضا نیز نمی‌شوید. در طراحی ظاهری نیز هر چند این خودرو از شاسی متفاوت و جدیدتری نسبت به مدل 550 بهره می‌برد اما تلاش شده سبک طراحی مدل 550 در ابعادی کوچکتر در آن حفظ شود و طرحی است که هر چند شاید ماندگاری مگان را نداشته باشد اما همچون مزدا3 جدید و سراتو در خیابان‌‌ها به چشم می‌آید.

اگر مدیا موتور این خودرو را در محدوده قیمت 30 میلیون دلاری نگهدارد می‌تواند گزینه‌ای قابل بررسی برای خرید باشد هر چند از موتور ضعیف‌تری نسبت به رقبایش بهره می‌برد اما اگر بتوانند در زمان تولید داخل آن، قیمت را به محدوده 25 میلیون تومان برسانند زنگ خطر برای رقبا به صدا در آورده‌اند هر چند بدون شک مدتی طول می‌کشد تا این خودرو‌‌ها در بازار ایران جایگاه خود را به دست آورند ضمن آنکه زمزمه‌‌هایی مبنی بر تولید مدل‌‌های مجهز به توربوی آن نیز از سوی شرکت مادر به گوش می‌رسد که در صورت وقوع این اتفاق، به گزینه‌ای جذاب‌تر تبدیل می‌شود و در کنار آن در مقابل مگان 1600، از امتیاز دنده اتوماتیک نیز بهره می‌برد.

اما داستان مدل 6 کمی متفاوت است. این خودرو بر روی شاسی مدل 550 بنا شده که هر دو از شاسی کوتاه شده مدل قدیمی‌تر روور 75 بهره می‌برند و از هندلینگ قابل قبولی برخوردار هستند. در بخش طراحی، چینی‌‌ها این خودرو را که در جریان نمایشگاه خودروی شانگهای در سال گذشته معرفی شد کمی دچار تغییرات کرده‌اند که حاصل این تغییرات تولد مدل ‌‌هاچ‌بک 550 با ظاهری متفاوت و باطنی یکسان است. طراحی مدل ‌‌هاچ‌بک، دیگر اصالت‌‌های نمونه 550 را ندارد و تا حدود زیادی چینی به نظر می‌رسد و همین امر می‌تواند تاثیر منفی بر خریداران داشته باشد اما در مقابل هندلینگ مناسب، موتور توربو شارژر‌دار 160 اسب بخاری، امکان تعویض دنده از شیفتر‌‌های پشت فرمان و البته انبوهی از امکانات رفاهی در کنار‌‌هاچ بک بودن آن ‌باعث شده مدیا موتورز به فروش آن امیدوار باشد. این خودرو با فاصله محوری 2705 میلی‌متر از رقبایی چون مزدا3 و مگان بزرگتر است و فضای بیشتری نیز در کابین به خریدار عرضه می‌کند. طراحی اسپرت کابین در مقایسه با مگان برتر است و مزدا را نیز تا حدودی پشت‌سر می‌گذارد، هر چند بر خلاف 550 این بار از نشان دهنده آنالوگ برای سرعت‌سنج استفاده شده است که البته کمی قدیمی به نظر می‌رسد. طراحی کابین و خودرو و موتور توربوشارژر آن به گونه‌ای است که بیشتر حس اسپرت را منتقل می‌کند، اما MG6 به اندازه کافی خانوادگی هست که نظر علاقه‌مندان این خودرو‌‌ها را نیز تا حدودی تامین کند هر چند این گروه بهتر است به سراغ 550 بروند. این خودرو اگر بتواند در محدوده قیمتی دو رقیبش عرضه شود می‌تواند بازار مناسبی را برای خود پیش‌بینی کند اما اگر بخواهد وارد محدوده قیمتی فراتر از 40 میلیون تومان شود، بعید است بازار استقبال مناسبی از آن کند. در کنار این‌‌ها ممکن است گروهی با چینی بودن خودروکنار نیایند. واقعیت این است که بخش عمده امور مهندسی خودروهای این شرکت در انگلستان انجام می‌شود و خودروهای این خانواده به اروپا نیز صادر می‌شوند. کیفیت ظاهری خودروهای این شرکت قابل قبول است، هر چند هنوز نمی‌شود در مورد کیفیت آن‌‌ها در بلند مدت اظهار‌نظر کرد.هر چند هنوز این خودرو‌‌ها به بازار عرضه نشده‌اند اما بازار در زمان عرضه 550 نشان داد هنوز به نام MG علاقه‌مند است و آپشن‌‌های فراوان این خودرو‌‌ها توانسته نظر بازار را جلب کند، البته به شرطی که مدیاموتورز مانند بسیاری از واردکنندگان و مونتاژ کنندگان روند افزایش قیمت را در پیش نگیرد و در کنار این‌‌ها برای توسعه شبکه نمایندگی‌‌های خدماتیش تلاش بیشتری کند.


carx1این مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

__________________
 
کسی که از SILENT سپاس کرد.

آخرین ارسال SILENT
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
بی ام و مدل x2 را معرفی کرد مشخصات بی ام و SILENT 0 38 4 آبان 1396 15:38
برلیانس h3 مدل 2017 با چهره‌ای بروزتر معرفی شد ساير شركت ها SILENT 0 341 23 شهریور 1396 09:35
مرسدس بنز Project One معرفی شد مشخصات بنز SILENT 0 107 23 شهریور 1396 09:34
اسناد fcc نام ال‌ جی را به‌عنوان سازنده پیکسل 2 ایکس ال تایید می‌کند اخبار گوشی ها SILENT 0 86 23 شهریور 1396 09:33
تبلت Galaxy Tab A 2017 سامسونگ با پردازنده 4 هسته‌ای معرفی شد تبلت SILENT 0 2030 19 شهریور 1396 10:01
چری Arrizo5 TE معرفی شد قيمت خودرو SILENT 0 148 19 شهریور 1396 09:18
راهنمای خرید بهترین گوشی های میان رده اندروید مقایسه گوشی های موبایل SILENT 0 121 17 شهریور 1396 05:17
سامسونگ a5 2017 در مقابل هواووی هانر 8 مقایسه گوشی های موبایل SILENT 0 97 17 شهریور 1396 05:15
عرضه‌ی گلکسی سی 8 سامسونگ با دوربین دوگانه تازه های دنیای موبایل SILENT 0 105 17 شهریور 1396 04:48
عرضه تراشه میان‌رده اسنپدراگون 670 کوالکام با لیتوگرافی 10 نانومتری پردازنده و رم SILENT 0 124 10 شهریور 1396 05:57

برچسب ها
350, موتورز, میکند, مدیا, افتخار, ام, تقدیم, جی

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 7 نفر
2500, del fareb, mg1038, omid6966, piooner, sh86ahmadrez, SILENT
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2017, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!