انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > فرهنگی و مذهبی > فرهنگ و اندیشه > ایران اسلامی

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

روحانيت بايد با بصيرت بخشي در جامعه، توطئه دشمنان را خنثي كند
نحوه نمایش ابزارهای موضوع  
روحانيت بايد با بصيرت بخشي در جامعه، توطئه دشمنان را خنثي كند 15 آذر 1389   #1 (لینک)
Alireza


Alireza آواتار ها

مدیر بازنشسته
 
Alireza آنلاین نیست.

روحانيت بايد با بصيرت بخشي در جامعه، توطئه دشمنان را خنثي كند روحانيت بايد با بصيرت بخشي در جامعه، توطئه دشمنان را خنثي كند

به گزارش ايرنا آيت الله احمد جنتي،يكشنبه در ياواره شهداي روحاني استان فارس در شيراز افزود: روحانيون بايد مردم را روشن و آگاه كنند، چون مردم آماده پذيرش سخنان و هدايت گري آنها هستند.
وي ادامه داد: ممكن است عده اي فريب بخورند ولي بعد كه غبارها فرو نشست روحانيت مي تواند دوباره دلها را روشن كند و مردم را به راه خير هدايت كند.
عضو مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت:مسئله براندازي مسئله ساده اي نبوده و نيست چون كه كل زيربناهاي نظام را هدف قرار داده بودند، نه تنها ولايت فقيه و انقلاب اسلامي بلكه از بين بردن اسلام، عقايد اسلامي و قرآن هدف بود.
آيت الله جنتي ادامه داد: نابودي اساس اسلام و قرآن همان هدفي است كه سال هاي سال دشمن پيگير آن است و اين موضوع همچنان هم ادامه دارد گرچه سركوب شده ولي نابود نشده است.
وي افزود: اين مسئله در جاهاي مختلف خود را نشان مي دهد، در هر جا بتوانند عده اي را تحريك مي كنند، فريب مي دهند، حقايق را دگرگون مي كنند و بلندگوهاي خارجي هم به آنها كمك مي كند.
جنتي گفت: عده اي از همه جا بي خبر هم ممكن است آنها راتصديق كنند ولي توده مردم آمادگي پذيرش ارشاد از سوي روحانيت را دارند و مردم اين موضوع را در 9 دي 88 و در سفر رهبر معظم انقلاب اسلامي به قم نشان دادند.
دبير شوراي نگهبان ادامه داد: روحانيت در طول تاريخ نقش تعيين كننده اي در هدايت و ارشاد مردم و ادامه راه انبيا داشته است و هميشه در غياب انبيا و اوصيا ،روحانيون ايمان مردم را حفظ و آنها را هدايت كرده اند و پاسدار پرچم افراشته انبيا بوده اند.
جنتي افزود: هر جا هم كه نوبت شهادت بود روحانيون پيشگام و پيش قدم هستند و در عمل هدايت گر مجاهدان في السبيل الله و رزمندگان بودند.
وي اظهار داشت: در انقلاب اسلامي و در دوران دفاع مقدس كساني كه جنگ راهدايت و دل ها را تقويت مي كردند قشر روحاني وهمين طلاب و عمامه به سرها بودند.
وي ادامه داد: نفس روح بخش امام بزرگوار در زماني كه اهل حوزه و طلاب منزوي و گمنام بودند و در اثر سياست هاي غربي و رژيم دست نشانده به انزوا كشيده شده و خودشان هم تا حدود زيادي از خود نا اميد شده بودند، طلاب را پيشاپيش رزمندگان به جبهه جهاد فرستاد.
جنتي با بيان اينكه نقش روحانيت در جنگ منحصر به فرد بود، افزود:گاهي از جبهه برادران بسيجي و سپاهي اعلام مي كردند كه بيش از آنكه به مهمات احتياج داشته باشيم به روحاني نياز داريم چون روحاني بيش از هر سلاحي برنده و دشمن شكن است.
وي بيان داشت: هر جا اندكي نيروهاي رزمنده سست مي شدند نفس گرم روحانيت بود كه آنها را تقويت مي كرد و به مقابله با دشمن وا مي داشت.
عضو خبرگان رهبري ادامه داد: نقش روحانيت نقشي است كه بايد همواره باقي بماند چون نقش انبيايي است، از مظلوم حمايت مي كنند با ظالم مبارزه مي كنند و راه خير و سعادت مردم را به آنها مي آموزند به همين دليل اين نقش به ويژه در جمهوري اسلاي بايد با همان قوت و درخشندگي باقي بماند.
جنتي اظهار داشت: جنگ هشت ساله جنگي نيست كه پايان يافته باشد، جنگ ادامه دارد گرچه مسلحانه نيست چون تا شيطان و انسان هستند اين جنگ برقرار است و تنها تعيير شكل مي دهد.
وي ادامه داد: ما در همين جمهوري اسلامي كه حكومت به دست رهبري و روحانيت بود در همين دوران مي بينيم دشمن بيكار ننشست و ضربات زيادي را از گوشه و كنار به انقلاب اسلامي، انقلابيون، حزب اللهي ها، سپاهي ها و بسيج و روحانيت وارد كرد.
دبير شوراي نگهبان گفت: در 10 تا 20 سال كار به جايي رسيد كه رسانه ها نسبت به انبيا و نسبت به ائمه اهانت كردند و ارزش هاي اسلامي را زير پا گذاشتند.
جنتي ادامه داد: در همين حكومت كه رهبريش با امام بود ، دستگاه قضايي، اطلاعاتي و نظامي آن از افرادي مسلمان و اسلامي هستند،در اين شرايط مي بيينم كه رسانه ها و روزنامه ها چه رسوايي هايي به بار آورند و چه توهين ها و اهانت ها به همه كردند.
وي افزود: آنچه عقايد مردم را نگهداشت مقاومت روحانيت زير نظر مقام معظم رهبري بود.
جنتي گفت: به حق مي گويم و مبالغه نمي كنم در تمام زمين مردمي به اين صفا ،ايمان و اعتقاد به خدا و رهبري وجود ندارد، اگر چه افراد در جاهاي مختلف هستند اما به عنوان يك ملت از آن زمان كه اين مردم علي(ع) و حسين(ع) را شناختند قلب آنها مالامال از عشق به اين دو شد و همه جا خود را آماده فداكاري براي آنها و شهادت كردند.
وي ادامه داد: در طي اين سال ها عزاداري محرم و صفر برقرار بوده است و قدرت رضا خان و پسرش هم نتوانست مردم را از حسين(ع) و علي(ع) جدا كند.
جنتي افزود: در حسينيه ها را بستند، مراسم عزاداري را تعطيل كردند، منبري ها را از منبر ممنوع كردند و خواستند چراغ حسين(ع) را خاموش كنند ولي در مردم جايگاهي نداشتند .
وي بيان داشت: زور و فشار بود ولي اين حركت ها هميشگي نيست مدتي دارد و تمام مي شود،آنها رفتند و مردم دوباره همه مراسم را شروع كردند. چون مردم نه تنها براي ائمه جان فشاني مي كنند هر جا امام زاده اي هم باشد به آن متوسل مي شوند.
جنتي افزود: اين نشان دهنده علاقه مردم به ائمه است و بايد از اين فرصت حداكثر استفاده شود.این مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

 

آخرین ارسال Alireza
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
ثواب بدرقه دوست احادیث Alireza 0 966 20 اسفند 1389 15:05
گرامي داشتن ديگران احادیث Alireza 0 852 20 اسفند 1389 14:53
برخورد با سركشان احادیث Alireza 0 772 20 اسفند 1389 14:52
عزت كار و ذلت صدقه احادیث Alireza 0 800 20 اسفند 1389 14:52
محبت به فرزندان احادیث Alireza 0 856 20 اسفند 1389 14:51
خود برتر بيني احادیث Alireza 0 789 20 اسفند 1389 14:50
مهمان سر زده احادیث Alireza 0 757 20 اسفند 1389 14:48
اهميت بدهكاري احادیث Alireza 0 843 20 اسفند 1389 14:47
شيعه واقعي احادیث Alireza 0 798 20 اسفند 1389 14:46
اندازه معيشت احادیث Alireza 0 666 20 اسفند 1389 14:45


برچسب ها
كند, بايد, بخشي, بصيرت, توطئه, جامعه،, خنثي, دشمنان, روحانيت, را

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 1 نفر
Alireza
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!