انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > مشخصات خودرو > معرفي اتومبيل هاي داخلي > شركت ايران خودرو

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا
نحوه نمایش امتیاز موضوع: 1آرا, 5.00 میانگین. امتیاز: ابزارهای موضوع  
مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا 27 فروردین 1390   #8 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

پاسخ : مشخصات فنی دنا سومین برند رسمی ایران خودرو پاسخ : مشخصات فنی دنا سومین برند رسمی ایران خودرو
«مجله ماشین» - جواد نجم‌الدين در ابتداي مراسم رونمايي از چهارمين خودروي ملي ايران گفت: سال گذشته توانستيم رتبه اول فروش، رتبه‌ي اول اشتغالزايي، رشد سهام و پيش‌بيني سود عملياتي محقق‌شده را به‌دست آوريم. ضمن اين‌كه توانسته‌ايم 30 درصد توليد نخستين خودروي ملي خود يعني سمند را به بازار‌هاي خارجي صادر كنيم و همچنين كليه‌ي خودرو‌هاي خود را به سطح كيفي خوب و خيلي خوب برسانيم. در همين زمينه در سال جاري برنامه داريم كه كيفيت همه خودروهاي گروه صنعتي ايران خودرو را به سطح كيفي خيلي خوب برسانيم.
به گزارش خبرنگار «مجله ماشین»؛ نجم‌الدين با بيان اين‌كه گروه صنعتي ايران‌خودرو در سال گذشته همزمان با اجراي قانون هدفمندي‌ يارانه‌ها متوسط قيمت‌هاي خود را بين دو تا پنج درصد كاهش داده است، بيان كرد: در سال جاري كه سال جهاد اقتصادي نامگذاري شده است سرفصل‌هايي را مشخص كرديم كه با يك كار جهادي به آنها دست پيدا كنيم.
مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو ادامه داد: در سال جاري اولين سرفصل كاري ما سودآوري بلند‌مدت، افزايش تيراژ توليد، مديريت هزينه و كاهش بهاي تمام‌شده‌ي محصول، دستيابي به مقياس اقتصادي توليد، رشد توليد در سايت‌هاي ايران خودرو است. به گفته‌ي نجم‌الدين، سرفصل بعدي كار ايران‌ خودرو صادرات 9 درصد كل توليد سال 90 است. هم‌چنين دستيابي به كيفيت رقابتي در حوزه‌ي خدمات خودرو در داخل و خارج و كسب دست‌ كم 70 درصد رضايت مشتريان، طراحي و توسعه‌ي محصولات براساس نياز بازار كه در خودروي دنا نمودار شده است.
مديرعامل ايران خودرو در ادامه‌ي صحبت‌هاي خود با اشاره به اين‌كه برنامه‌ي سال جاري اين بنگاه صنعتي توليد حداقل سه محصول جديد است كه دو مدل آن تا پايان سال به بازار ارائه خواهد شد، گفت: خودروي رانا ديگر محصول ايران خودرو است كه در شهريورماه امسال به توليد انبوه مي‌رسد، ضمن اين‌كه شركت ايران خودرو براي سال 90 برنامه دارد كه مصرف سوخت خود را كه ميانگين آن در حال حاضر هشت ليتر در هر صد كيلومتر است به 7.2 دهم ليتر برساند.
مديرعامل ايران خودرو در ادامه با اشاره به اين‌كه طراحي دو پلت‌فرم جديد در سال 90 آغاز خواهد شد، گفت: حاصل كار بر روي اين دو پلت‌فرم 10 محصول جديد خواهد بود كه به مرور به بازار عرضه مي‌شود. همچنين ايران خودرو در سال جديد قصد توسعه‌ي توليد سواري‌هاي ديزل را دارد كه در سال 91 به بازار مي‌آيند.
وي درباره برنامه‌هاي ديگر اين شركت در سال جاري اظهار كرد: در سال 90 قصد داريم وانت پيكان و پژو روآ را از رده خارج كنيم.
نجم‌الدين در مورد بودجه‌ي تحقيق و توسعه در شركت ايران‌خودرو تاكيد كرد: كسب دانش توسعه محصول و طراحي مدل‌هاي جديد يكي از مزاياي رقابتي هر بنگاه است در اين راستا ايران‌خودرو در سال جاري سه درصد از كل فروش خود را به عنوان بودجه‌ي تحقيق و توسعه خرج خواهد كرد.
وي در ادامه با بيان اين‌كه خودروي «دنا» تنها در 9 ماه نمونه‌سازي و رونمايي شده است و در يك سال آينده به توليد انبوه مي‌رسد، گفت: دنا اولين خودروي ملي است كه بدون مشاركت خارجي‌ها ساخته شده است؛ كليه‌ي قالب‌هاي آن در داخل كشور طراحي و ساخته شده و توانسته است استاندارد‌هاي ملي و بين‌المللي را كسب كند، همچنين در زمينه‌ي استانداردهاي ايمني از سطح قابل قبولي برخوردار است.
مديرعامل ايران خودرو در مورد نام گذاري اين خودرو به نام «دنا» گفت: نام دنا با استحكام و سرفرازي همراه است و تاكيد بر نام‌گذاري محصولات صنعتي به‌گونه‌اي است كه خريداران خودروهاي ايراني در كنار خودروهاي دنيا، نام ايران و خودرو ايران را انتخاب کنند.

__________________
 
مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا 28 فروردین 1390   #9 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

پاسخ : مشخصات فنی دنا سومین برند رسمی ایران خودرو پاسخ : مشخصات فنی دنا سومین برند رسمی ایران خودرو

امروز برخلاف رونمايي‌هاي قبلي كه در شركت ايران خودرو صورت مي‌گرفت قيمت دنا بطور دقيق اعلام نشد و مسئولان ايران خودرو فقط به اعلام رنج قيمتي 18 تا 25 ميليون توماني براي اين خودرو بسنده كردند و اعلام قيمت نهايي به آينده موكول شد، شايد اين تأخير تا حدي به خاطر مشخص شدن قيمـت‌گذاري خودرو در سال آينده يعني زمان عرضه دنا به بازار و تأثير اجراي طرح هدفمند سازي يارانه‌ها در بهاي خودرو باشد.
علي اصغر سرايي نيا، معاون فروش ايران خودرو در اين مورد به «مجله ماشین» گفت: قيمت دنا براي انواع ال.ايكس و اي.ال.ايكس در آينده اعلام خواهد شد.

در كنار اين مسائل، خودروسازان امروزه با بحث‌هاي فراتر از موضوعات اقتصادي روبرو هستند كه يكي از آنها رعايت الزامات فرهنگي در توليد محصول است. در اين راستا اخيراً وزارت ارشاد مصوب كرد كه نام خودروهاي داخلي بايد به صورت فارسي بر روي بدنه آنها نصب شود، اين مساله امروز در رونمايي دنا مشاهده نشد و نام اين خودرو مانند محصولات قبلي خودروسازان داخلي به صورت انگليسي بر روي صندوق عقب نصب شده بود.
به اين تريب به نظر مي‌رسد ايران خودرو براي تجاري سازي دنا بايد نام فارسي اين محصول را بر روي خودرو نصب كند.

__________________
 
مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا 7 شهریور 1390   #10 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

پاسخ : مشخصات فنی دنا سومین برند رسمی ایران خودرو پاسخ : مشخصات فنی دنا سومین برند رسمی ایران خودرو

ایران خودرو برای خانواده خودرو ملی خود، عضو تازه ای را معرفی نموده که به نام دنا نامگذاری شده است. این خودرو جدید بر پایه و اساس و پلاتفرم سمند بنا می شود. با این حال قرار است با نصب کلیه تجهیزات ممکن در آن تبدیل به لوکس ترین و گران ترین عضو خانواده سمند درآید.
خودرو ملی دنا

مشخصات اعلامی این خودرو با مشخصات سورن ELX تفاوت چندانی نمی کند. اما تغییرات در نمای ظاهری آن، باعث ایجاد تنوع و هویتی جدید برای آن شده است. این امر می تواند به بازارهای صادراتی سمند و سورن (که معمولاً تحمل یکنواختی و طراحی تکراری را ندارند) نفس تازه ای ببخشد.

این خودرو با طراحی خشن تر و اسپورت تر نسبت به سورن و با قیمت مشابه آن ، رقیبی برای سایر محصولات ایران خودرو نظیر پژو پارس و سورن خواهد بود. خودرو دنا در سال 91 وارد بازارها خواهد شد و اعلام شده که از نظر ایمنی و زیست محیطی، مطابق آخرین استانداردهای اروپا خواهد بود. تولید این خودرو نیز در سال اول 35 هزار دستگاه و به تدریج تا 100 هزار دستگاه خواهد رسید.

این خودرو مجهز به دو کیسه هوا، کمربندهای ایمنی با نیروی پیش کشنده، ستون فرمان جمع شونده در هنگام تصادفات و ترمزهای ABS خواهد بود. موتورهای آن نیز از خانواده موتور ملی EF7 و در دو نوع عادی و توربو شارژر می باشند.

از نظر امکانات رفاهی نیز می توان به سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان برقی، سیستم کمک پارک عقب، آیینه های برقی، تنظیم زاویه نور چراغهای جلو، سیستم ضد سرقت و سایر امکانات (مشابه سورن) می باشد.

طراحی داشبورد و کنسول آن برخلاف انتظار با مدلهای سورن متفاوت است و از هیوندای سوناتا اقتباس گردیده اما ممکن است بعلت هزینه بالای تولید و قالبهای مجزا، نهایتاً داشبورد سورن را روی آن ببینیم. و یا این داشبورد را در نهایت روی مدلهای سورن هم ببینیم. (این داشبورد جدید که بسیار زیبا هم هست، هنوز ساخته نشده است و تنها درعکسها وجود دارد و نمونه های تولیدی با داشبورد سورن به نمایش درآمدند)

قیمت خودرو دنا بین 14 میلیون برای مدل پایه با موتور EF7 بنزینی تا 25 میلیون تومان برای مدل EF7 توربو متغیر خواهد بود.

نکته قابل ذکر در مورد این خودرو، تبلیغات وسیع و جنجال خبری و رسانه ای و اعلام رونمایی یک خودروی کاملاً جدید و ایرانی و پیشرفته از سوی ایران خودرو بوده که حتی مراسمی بزرگ با حضور وزیر صنایع را نیز شامل گشته است. باید پرسید که تغییرات در خودروی سورن و فیس لیفت این خودرو با پلاتفرم دهه 90، اینچنین پرهیاهو گشته است؟ واقعاً سقف انتظاراتمان از خودروسازی کشور با این همه حمایت دولتی و محرومیت مردم از داشتن خودروهای روز و ارزان، چنین پایین آمده که برای هر تغییر جزئی وزیر مملکت را وادار به رونمایی و دست زدن و تحسین های مبالغه آمیز کنیم؟ آیا بهتر نیست ایران خودرو بجای چنین شوهایی از موتورهای قدیمی و پرمصرف سمند و پژو دست بردارد و همین موتور EF7 یادشده را که اکنون تنها در کاتالوگها و تبلیغات دیده می شود، به خط تولید باز گرداند؟ آیا بهتر نبود بجای ساخت مدلهای مشابه 405، پارس، سمند، ال ایکس، سورن، سریر و اکنون دنا که همگی بروی پلاتفرم قدیمی 405 بنا شده اند، کلیه هزینه های طراحی و تولید این مدلها را صرف یک پلاتفرم جدیدتر و امروزی می کردند؟ دوستان ایران خودرو ظاهراً فقط به تعویض پالان می اندیشند! خر یادشده (پلاتفرم 405) مرگ ندارد. نظر شما چیست؟

مشخصات فنی خودرو دنا
ایمنی
o مطابقت با استانداردهای ایمنی تصادف از پهلو و جلو
o مجهز به کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو
o مجهز به کیسه های هوای جانبی (برخی از مدل ها)
o مجهز به کمربندهای ایمنی سه نقطه ای جلو و عقب با پیش کشنده و محدودکننده نیرو (جلو)
o مجهز به سامانه ترمز ضدقفل (ABS) و بوستر MBA به همراه توزیع الکترونیکی نیرو (EBD)
o ستون فرمان جمع شونده در تصادف
o چراغ های مه شکن جلو و عقب به همراه چراغ های ایمنی درها
رفاهی
o مجهز به سامانه تهویه مطبوع اتوماتیک (کلیه مدل ها)
o سامانه فرمان برقی (مدل ایی ال ایکس)
o سامانه ورود بدون کلید
o آینه های جانبی برقی
o سامانه کمک پارک عقب
o رادیوپخش CD/MP3 با مانیتور چندرسانه ای (مدل ایی ال ایکس)
o ستون فرمان قابل تنظیم
o کنترل سیستم صوتی روی غربیلک فرمان (مدل ایی ال ایکس)
o آینه های جانبی برقی (تاشو برقی با گرمکن برای مدل ایی ال ایکس)
o هندزفری بلوتوث
o شیشه های سولار رنگی
o زیرآرنجی جلو و عقب
o قابلیت دسترسی به صندوق عقب از داخل اتاق
o صندلی های برقی جلو
عملکردی
o برخورداری از سامانه الکترونیکی مالتی پلکس
o قابلیت تجهیز به سامانه ناوبری ماهواره ای
o رینگ اسپورت آلومینیومی
o سامانه ضد سرقت immobilizer
o قابلیت تنظیم زاویه نور چراغ های جلو
زیست محیطی
o مطابقت با استاندارد آلایندگی یورو4 قابل ارتقا به یورو5
مشخصات فنی دنا با موتور EF7
نوع موتور …………………………….. EF7NA
تعداد سیلندر ……………………….. 4 خطی
حجم موتور ………………………….. 1648 سی سی
قطر سیلندر …………………………. 78.6 میلی متر
کورس پیستون ……………………. 85 میلی متر
حداکثر قدرت ………………………. 115 اسب بخار در دور 6000 (بنزین)
حداکثر قدرت ………………………. 105 اسب بخار در دور 6000 (گاز)
حداکثر گشتاور …………………….. 155 نیوتن متر در دور 4500 (بنزین)
حداکثر گشتاور …………………….. 136 نیوتن متر در دور 4500 (گاز)
سیستم سوخت رسانی ………….. تزریق الکترونیکی چندنقطه ای
تعداد سوپاپ ………………………… 16
حد آلایندگی موتور ………………. استاندارد یورو 4
نوع گیربکس …………………………. پنج دنده دستی
نوع ترمز ………………………………. دو مداره قطری، ضدقفل (ABS) با توزیع الکترونیکی نیرو
ترمزهای جلو ………………………… دیسکی تهویه شونده
ترمزهای عقب ………………………. دیسکی
ظرفیت صندوق عقب …………… 500 لیتر
ظرفیت باک بنزین ……………….. 66 لیتر

مشخصات فنی دنا با موتور توربوشارژ
نوع موتور …………………………….. EF7TC
تعداد سیلندر ……………………….. 4 خطی
حجم موتور ………………………….. 1648 سی سی
قطر سیلندر …………………………. 78.6 میلی متر
کورس پیستون ……………………. 85 میلی متر
حداکثر قدرت ………………………. 150 اسب بخار در دور 5500 (گاز / بنزین)
حداکثر گشتاور …………………….. 215 نیوتن متر در دور 2200 تا 4800 (گاز / بنزین)
سیستم سوخت رسانی ………….. تزریق الکترونیکی چندنقطه ای
تعداد سوپاپ ………………………… 16
حد آلایندگی موتور ………………. استاندارد یورو 4
نوع گیربکس …………………………. پنج دنده دستی
نوع ترمز ………………………………. دو مداره قطری، ضدقفل (ABS)
ترمزهای جلو ………………………… دیسکی تهویه شونده
ترمزهای عقب ………………………. دیسکی
ظرفیت صندوق عقب …………… 500 لیتر
ظرفیت باک بنزین ……………….. 66 لیتر

__________________
 
مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا 25 شهریور 1390   #11 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا

ويژگي هاي محصول

ايمني
* مطابقت با استانداردهاي ايمني تصادف از پهلو و جلو
* مجهز به كيسه هوا براي راننده و سرنشين جلو
* مجهز به كيسه هاي هواي جانبي (برخي از مدل ها)
*مجهز به كمربندهاي ايمني سه نقطه اي جلو و عقب با پيش كشنده و محدودكننده نيرو -جلو
* مجهز به سامانه ترمز ضدقفل (ABS) و بوستر MBA به همراه توزيع الكترونيكي نيرو (EBD)
* ستون فرمان جمع شونده در تصادف * چراغ هاي مه شكن جلو و عقب به همراه چراغ هاي ايمني درها

رفاهي
* مجهز به سامانه تهويه مطبوع اتوماتيك (كليه مدل ها)
* سامانه فرمان برقي (مدل ايي ال ايكس)
* سامانه ورود بدون كليد
* آينه هاي جانبي برقي
* سامانه كمك پارك عقب
* راديوپخش CD/MP3 با مانيتور چندرسانه اي (مدل ايي ال ايكس)
* ستون فرمان قابل تنظيم
* كنترل سيستم صوتي روي غربيلك فرمان (مدل ايي ال ايكس)
* آينه هاي جانبي برقي (تاشو برقي با گرمكن براي مدل ايي ال ايكس)
* هندزفري بلوتوث
* شيشه هاي سولار رنگي
* زيرآرنجي جلو و عقب
* قابليت دسترسي به صندوق عقب از داخل اتاق
* صندلي هاي برقي جلو

عملكردي
* برخورداري از سامانه الكترونيكي مالتي پلكس
* قابليت تجهيز به سامانه ناوبري ماهواره اي
* رينگ اسپورت آلومينيومي
* سامانه ضد سرقت (immobilizer)
* قابليت تنظيم زاويه نور چراغ هاي جلو

زيست محيطي
* مطابقت با استاندارد آلايندگي يورو4 قابل ارتقا به يورو5

__________________
 
مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا 25 شهریور 1390   #12 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا

نوع موتور4 خطي4 خطي حجم موتور (cc)16481648 حداکثر توان موتور (hp)150 اسب بخار در دور 5500 (گاز / بنزين)105 اسب بخار در دور 6000 (گاز) حداكثر گشتاور (Nm)215 نيوتن متر در دور 2200 تا 4800 (گاز / بنزين)155 نيوتن متر در دور 4500 (بنزين)- 136 نيوتن متر در دور 4500 (گاز) نسبت تراكم

تعداد سوپاپ1616 نوع سوخت بنزين بدون سرببنزين بدون سرب سيستم انژكتوريتزريق الكترونيكي چندنقطه ايتزريق الكترونيكي چندنقطه اي استاندارد حد آلايندگي استاندارد يورو 4استاندارد يورو 4 حداکثر سرعت (km/h)

شتاب صفرتا 100كيلومتر/ ثانیه

سيستم انتقال قدرتپنج دنده دستيپنج دنده دستي ترمز ضدقفل دو مداره قطري، ضدقفل (ABS)دو مداره قطري، ضدقفل (ABS) با توزيع الكترونيكي نيرو ترمز جلوديسكي تهويه شوندهديسكي تهويه شونده ترمز عقبديسكيديسكي مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) در شهر

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) خارج شهر

مصرف سوخت (در 100 كيلومتر ) ترکیبی

طول خودرو (mm)

عرض خودرو(mm)

ارتفاع خودرو (mm)

فاصله بين دو محور چرخهاي عقب و جلو (mm)

وزن خالص(kg)

گنجایش مخزن سوخت (لیتر) 6666 (لیتر)حجم فضاي صندوق عقب 500500 نوع فرمان
-

__________________
 
مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا 14 تیر 1391   #13 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا

دنا چهارمین فرزند خانواده خودرو ملی ایران خودرو در بهار 1390 رونمایی شد . این خودرو جدید که بر پلتفرم سمند بنا شده ، با نصب تمامی تجهیزات ممکن تبدیل به لوکس ترین و گران ترین عضو خانواده سمند شده است . نام این خودرو ، بعد از پیشنهاد محمود احمدی نژاد درباره استفاده از اسامی ایرانی برای خودروهای ملی از دنا ؛ قله ای با بلندای ۴۴۴۸ متر، در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج گرفته شده است . دنا ، با مفهوم استواری و استحکام و سرافرازی آمیخته است .با تعریف پروژه NX7 در آذر 1388 ، پرونده تولید این خودرو باز شد . اصلی ترین هدف پروژه ، ارائه طراحی ای جالب توجه برای خودرو ملی بود . از دیگر اهداف این طرح ، ارتقاء پلت فرم سمند از نظر استاندارد آلایندگی بود ، به گونه ای که ایران خودرو وعده داد که دنا توانایی دستیابی به استاندارد یورو 4 و حتی یورو 5 را کسب کند . بعد از حدود 9 ماه فعالیت طراحان و مهندسان، در بهمن 1389 دنا وارد فاز نمونه سازی شد .
آن زمان نیما مصلح ، معاون طراحی و توسعه محصولات ایران خودرو ، در خصوص تولید دنا اظهار کرد : ایران خودرو از تازه ترین دستاوردهای طراحی و علمی برای این خودرو استفاده کرده و با استفاده از پلتفرم داخلی، زیرساختی برای گونه های مختلف محصول با قوای محرکه گوناگون، فراهم ساخته است.
وی با اشاره به اینکه استراتژی ایران خودرو استفاده از حداکثر توان داخلی است، افزود: خودرو دنا، محصول آینده نگری و خودباوری مهندسان ایرانی است و ایران خودرو می تواند این محصول را بدون هیچ محدودیتی در همه جای دنیا عرضه و یا در سایت های خارج از کشور تولید کند .
بعد از رونمایی دنا که با حضور وزیر صنایع، رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و نایب رئیس اول مجلس، رئیس سازمان گسترش و جمعی از مدیران شرکت ایران خودرو برگزار شد ، برخی معتقد بودند که این خودرو ، نه خودرو ملی جدید بلکه مدلی ارتقا یافته از سمند است ، اما مصلح اعلام کرد : برای تولید دنا تغییرات محدودی بر روی پلتفرم سمند انجام شده و براساس آن، یک بدنه با تزئینات جدید طراحی شده است به همین دلیل دنا یک خودرو جدید محسوب می‌شود .

سلیمانی، قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، نیز مهمترین حجم تغییرات ایجاد شده در خودرو دنا را نمای ظاهری، نمای جانبی، نمای داخلی وتغییرات پلتفرمی عنوان کرده و اظهارداشته است که این محصول با بیشترین خودکفایی ساخت داخل ، تولید و روانه بازار خواهد شد . همچنین وی تاکید کرده است که خودرو دنا مزیت رقابتی برای صنعت و اقتصاد ایران دارد و از استانداردهای پیشرفته ایمنی در خصوص تصادف با عابر و تصادف از جلو و کنار، بهره می برد .مدل های خودرو دنا شامل LX با موتور EF7 دوگانه سوز با پایه گاز و ELX با موتور EF7 توربوشارژ است .
موتور EF7 نوع اول با بنزین 115 و با گاز 105 اسب بخار قدرت تولید می کند و نوع مجهز به توربوشارژ نیز توانایی تولید حداکثر قدرت 150 اسب بخار را داراست . گیربکس دنا نیز برای انتقال قدرت به چرخ های جلو از نوع 5 دنده BE3/5 می باشد که هم اکنون روی سمند ، پارس و سورن موجود است . ایران خودرو همچنین وعده عرضه گیربکس اتوماتیک را روی تیپ ELX داده است . شتاب صفر تا صد اعلام شده برای موتور EF7 در حالت طبیعی 11.9 ثانیه می باشد ، همچنین این خودرو مسافت یک کیلومتر را در 33.51 ثانیه می پیماید . حداکثر سرعت دنا با استفاده از موتور ملی به 194.2 کیلومتر در ساعت می رسد و مصرف این خودرو نیز در سیکل ترکیبی 7.4 لیتر اعلام شده است که نوید دهنده خودرویی کم مصرف است.
تمامی مدل های دنا به صورت استاندارد مجهز به سیستم تهویه اتوماتیک هستند . سنسور های هشدار عقب ، سامانه ورود بدون کلید ، آینه های جانبی برقی ، ستون فرمان قابل تنظیم ، صندلی های برقی جلو ، زیر آرنجی جلو و عقب ، شیشه سولار و بلوتوث از جمله امکانات پایه تیپ LX خواهند بود . تیپ ELX علاوه بر موارد ذکر شده به سیستم صوتی با قابلیت پخش MP3 و کنترل از روی فرمان مجهز به یک نمایشگر ، فرمان برقی و آینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن مجهز است . تجهیزات عملکردی دیگری نظیر سیستم الکترونیکی مالتی پلکس ، امکان نصب سیستم GPS ، رینگ اسپرت آلومینیومی ، سیستم ضد سرقت و قابلیت تنظیم نور چراغ ها از داخل به صورت استاندارد برای تیپ های LX و ELX موجود خواهند بود . علاوه بر این دنا ، مجهز به دو کیسه هوا، کمربندهای ایمنی با نیروی پیش کشنده، ستون فرمان جمع شونده در هنگام تصادفات و ترمزهای ABS است .قرار بر این است ایران خودرو، در سال 91، 35 هزاردستگاه، در سال 92، 80 هزاردستگاه و از سال 94 تا 96 هر سال 100 هزار دستگاه از این محصول را تولید کند ، البته بسته به شرایط بازار ممکن است این تعداد افزایش یابد . تعداد صادرات دنا که در بازار ایران رقیب کیا سراتو، مگان و کرولاست ، سالانه 15 هزار دستگاه در نظر گرفته شده و مهمترین بازار صادراتی آن کشورهای مشترک المنافع، روسیه، ترکیه و شرق اروپا، منطقه خلیج فارس، آفریقا و شرق آسیا خواهد بود .


__________________
 
مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا 28 تیر 1391   #14 (لینک)
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا پاسخ : مشخصات فنی دنا, مشخصات دنا
«مجله ماشین» – با توجه به پیشرفت فیزیکی فرایند ساخت قالب های تولیدی و تجهیزات مونتاژی و مطابق با برنامه ریزی های انجام شده، تولید آزمایشی دنا در خطوط اصلی مونتاژ اواسط بهمن ماه امسال آغاز خواهد شد.
جواد نجم الدین - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با اعلام خبر بالا گفت: با اتمام فرایند طراحی و مهندسی قطعات و مجموعه‌های خودرو دنا، فرایند ساخت قالب‌های تولید انبوه و تجهیزات خطوط مونتاژی آغاز شده است.
وي انجام تمامی فعالیت‌های فوق در داخل کشور از ویژگی های منحصر به فرد پروژه دناست و این امر صرفه جویی ارزی قابل توجهی را برای این گروه صنعتی در پی داشته است.
وی افزود: دنا با موتور ef7 و در دو نوع بنزینی و گازسوز به بازار عرضه خواهد شد و به منظور بهره گیری از سیستم کروز کنترل در این محصول، فعالیت های کالیبراسیون موتور و طراحی و ساخت قطعات مرتبط با این مجموعه نیز در دست اقدام است.
نجم الدین اظهار داشت: در حال حاضر گیربکس دنا دستی است، اما ایران خودرو برای تجهیز این محصول به گیربکس اتوماتیک برنامه دارد. وي، سیستم ترمز جلو و عقب در این مجصول را دیسکی عنوان کرد و گفت: با این محصول، سیستم جدید کنترل پایداری خودرو (esp) به مشتری معرفی خواهد شد.
او طراحی مجموعه چراغ های جلو و عقب دنا را نسبت به محصولات جاری، مدرن تر توصیف کرد و گفت: در این بخش نیز از فن‌آوری روز دنیا استفاده شده است.
نجم الدین افزود: داشبورد، رودری و سایر قطعات تزئینات داخلی دنا نیز با طراحی کاملا جدید و امکاناتی چون سیستم مالتی مدیا و ره یاب با کلیدهای کنترلی روی فرمان به مشتری عرضه خواهد شد.
وي، ایربگ راننده و سرنشین را بخشی از امکانات و قابلیت های دنا برای دست یابی به استانداردهای ایمنی در تمامی مدل های آن ذکر کرد و گفت: با توجه به پلتفرم جدید صندلی این خودرو، امکان تجهیز آن به ایربگ های جانبی نیز فراهم شده است.
مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به حجم تغییرات محصول پایه، خاطرنشان كرد: نزدیک به 90 مجموعه قالب برای قطعات بدنه دنا ساخته شده که در این میان 16 مجموعه قالب بزرگ بدنه ای توسط شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو و مابقی توسط سازندگان زنجیره تامین ساپکو در حال ساخت است.
وی از ساخت جیگ ها و تجهیزات مونتاژ بدنه توسط شرکت تام ایران خودرو و ساخت تمامی قالب های قطعات تزییناتی شامل داشبورد، سپرها، چراغ ها و مانند آن، توسط سازندگان ساپکو خبر داد.

__________________
 
برچسب ها
فنی, مشخصات, ایران, برند, خودرو, دنا, رسمی, سومین

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 32 نفر
1amirimohsen, Administer, aftabi, ariana21, art, arv_arv, ashkan_hh, bhdgf, DARKMAN, ehsanrasaee, Farzin, galaxy_man, ghoolghool, Golabi, HOOMAN ALI, mehrad0098, mh386, npolic, okkk, peymane90, Ptros, reza_1356, samirad, scada4, seramo, SILENT, strboy, toxiclizard, ليلا موسوي, مه پرست, نادر لشکری, zigil
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!