انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > مشخصات خودرو > معرفي اتومبيل هاي خارجي > مشخصات فراري

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

ملاقاتی با فراری منحصر بفرد scaglietti 612 درتهران
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
ملاقاتی با فراری منحصر بفرد scaglietti 612 درتهران 9 اردیبهشت 1390   #1
SILENT


SILENT آواتار ها

معاونت کل سایت
 
SILENT آنلاین نیست.

ملاقاتی با فراری منحصر بفرد scaglietti 612 درتهران ملاقاتی با فراری منحصر بفرد scaglietti 612 درتهران

سرجیو اسکالیتی مشهور 17 سال مهتر اسب های وحشی فراری بوده است، این فرد زحمتکش فراری گاهی اوقات جواب تلفن ها را هم می داده است و حال اسب آقای اسکالیتی پیش روی ماست...
این اتومبیل GT قدرتمند دست رنج اسکالیتی بوده است وی مسئول برخی از پروژه های فراری بوده است او اولین کسی بوده است که بدنه آلومینیومی را برای فراری ساخت و مدل معروف او در سال 57 میلادی مقام قهرمانی را از رقبایش ربود، این خودروی خاص و کوپه چهار نفری اثر هنری موسسه پینین فارینا و زیر نظر طراح معروف Frank Stephenson می باشد.

612 آقای اسکالیتی در نمایشگاه دیترویت سال 2004 رونمایی شد، و تا به حال این اتومبیل موتور جلو توانایی های خود را به رقبایش ثابت کرده است، اسکالیتی قبل از رونمایی این خودرو همیشه می گفته است که خودروی من همه را مبهوت خواهد کرد و بازتاب هایی که پس از رونمایی این خودرو به وجود آمد بر این نکته مهر تایید می زند نام این خودرو هم به که 612 می باشد بیانگر حجم موتور و تعداد سیلندرها می باشد.
از این خودرو گونه ای به عنوان گونه ای عجیب غریب از فراری نام برده شده است خودروی گران قیمت و موتور جلویی که در آن از آلومینیوم استفاده شده است، شاسی این اتومبیل آلومینیوم می باشد و برای اولین بار در فراری 360 مودنا استفاده شد و آن خود پایه 612 و 599 جی تی بی شد، پرداختن بیش از 300 هزار دلار برای این خودروی کوپه مبلغ کمی نیست از دیگر نکات جالب توجه در این خودرو آن است که از زمان رونمایی این خودرو 6 سال می گذرد ولی همه ساله شاهد پیشرفت آن بوده ایم که این خود از نکات قوت مدل 612 می باشد.
612 برای جایگزینی مدل 456M طراحی و روانه بازار شد، کوپه ی بزرگی که سوپر اسپرت است و کسانی که سوار آن می شوند دیگر قصد پیاده شدن از آن را ندارند، بله این نکته درست است زیرا بر خلاف مدل های دیگر این کمپانی که از قدرت بالایی هم بهره می برند، این خودرو یک خودروی کاملا شهری است و از رانندگی با آن و مسافرت کردن با 612 لذت خواهید برد زیرا یک اتومبیل GT می باشد.
دو سال بعد از رونمایی این خودرو 612 kappa رونمایی شد که این خودرو کاملا آلومینومی بود و یک سال بعد از آن خودرویی دیگر رونمایی شد، 612 Sessanta که این خودرو فقط در تعداد 60 دستگاه تولید شد و آن هم به مناسبت شصتمین سالگرد کمپانی فراری بود البته گونه ای دیگر هم از این خودرو وجود دارد و آن هم مدلی است که برای Police می باشد و هندلینگ بسیار خوبی هم دارد و مجهز به صندلی های دیتونا می باشد و سیستم ترمز آن هم متعلق به Scuderia می باشد.
حال به بررسی فراری 612 اسکالیتی مدل 2009 می پردازیم نکته ای که در ابتدای این مقاله بدان پرداخت این است که این خودرو با قیمت خیلی بالایی خریداری و وارد کشور شده است که با این مقدار هزینه بازه انتخابی بسیار گسترده است اما مالک محترم این خودرو علاقه شدیدی به این برند دارد.

پس از هماهنگ کردن با مالک محترم خودرو در محل قرار حاضر شدیم پس از چند دقیقه صدایی بسیار تیز و بلند به گوشمان رسید که این صدا خبر از نزدیک شدن 612 اسکالیتی می داد، فراری قرمز رنگ مورد نظر رسید و پشت سر آن هم جمعیت مشتاق که پس از گریز توانستیم این اسب سرکش را به جایی خلوت ببریم !!
به مانند همیشه ورودی هوای بزرگ که بر روی آن خطوط آلومینیومی و علامت زیبای فراری قرار دارد در قسمت پایین قرار گرفته است و در کنار آن هم دو ورودی هوای کوچکتر می باشد، سپر جلو زیبایی خاصی به نمای اتومبیل داده است و از هر حیث هماهنگ با طراحی می باشد گویی با بدنه یک تکه می باشد.

از هر طرف ورودی هوای مرکزی یک خط بر آمده به سمت بالا می رود که پس از تاثیر گذاشتن بر روی فرم چراغ های اتومبیل، حالتی زیبا به گلگیر جلوی این فراری منحصر بفرد داده است،چراغ های جلوی اتومبیل بادامی شکل و به رنگ اتومبیل می باشد و درون هر کدام از آنها یک لنز برای نورپردازی زیبا در شب قرار دارد، نمایی تک به اتومبیل بخشیده است.
پوزه جلوی این فراری کشیده و آن هم به دلیل قرار گرفتن موتور در قسمت جلوی اتومبیل می باشد و پس از آن زیبایی دیگر در نمای جانبی این خودرو می باشد آن جایی که تو رفتگی بسیار زیبا به درب ها و گلگیرهای این اتومبیل حالتی خاص بخشیده اند و زیبایی دیگر علامت های زیبای فراری بر روی گلگیرهای جلوی اتومبیل که توجه همگان را به خود جلب می کنند.

دستگیره درب ها هم به مانند مابقی قسمت های این اتومبیل خاص هستند و پس از آن از دورتر که به نمای جانبی این خودرو می نگریم خطوط منحنی و قوس های زیبایی که در بدنه این خودرو به کار برده هنر پنین فارینا و تیم طراحی را بیشتر به رخ می کشد، درب باک این خودرو هم بر روی ستون عقب سمت راننده قرار دارد که این هم خود بسیار جالب می باشد.
رینگ های پنج بازوی دوبل 19 اینچی برای این خودرو انتخاب شده اند که آن چنان زیبا و چشمگیر نیستند و به دلیل بزرگ بودن اتاق این کوپه گران قیمت به چشم نمی آیند.

قسمت عقب این خودرو هم به مانند سنت دیرینه فراری دارای چهار چراغ دایره ای می باشد که اصالت این اتومبیل موتور جلو را حفظ کرده است و زیبایی دیگر عضلانی بودن گلگیر خودرو و اینکه چراغ ها به زیبایی درون آن جاسازی شده اند و نمای جالبی که در عقب این خودروست و باید بدان اشاره کرد شیشه عقب این خودرو می باشد که کشیده و زیباست و پس از آن درب صندوق این اتومبیل را می بینیم که به کوچکی طراحی و ساخته شده است.
در قسمت پایین سپر عقب به زیبایی طراحی شده و خط زیبایی بر روی آن می باشد و در پایین ترین قسمت آن اگزوزهای این خودرو قرار دارند که در هر طرف دو لوله زیبا درون دیفیوزر خودنمایی می کنند و در هنگام فشار پا بر روی پدال این سیستم اگزوز خوب خودش را نشان می دهد.

دو تا از انگشتانمان را در مثلث کوچک می کنیم و با فشار دادن شاهد باز شدن درب این خودروی استثنایی هستیم پس از باز شدن درب با فضایی کاملا غیر قابل تصور روبرو هستیم داخل کابین برای چند لحظه ما را مبهوت می کند فضای کاملا چرمی و قرمز رنگ واقعا دنیایی دیگر را در مقابل ما قرار می دهد.
رکاب این خودرو آلومینیومی و نشان فراری بر روی آن نگاشته شده است، پوشش روی درب ها- صندلی ها- داشبورد و فرمان این خودرو همگی از چرم دست دوز می باشند که این هم خود دلیلی بر بالاتر رفتن قیمت این خودروست، چرم قرمز با دوخت سفید ایتالیایی کابین این اسب سرکش فراری را زیباتر از همیشه کرده است.

طراحی داشبورد این خودرو بسیار زیبا می باشد و میان قسمت های قرمز رنگ چرمین نواری دودی رنگ برای متضاد شدن رنگ ها قرار گرفته است، کلیدهای سیستم روشنایی در سمت چپ فرمان قرار گرفته است، فرمان این خودرو هم چند حالت رانندگی را در خود گنجانیده است.
در پشت فرمان این خودرو پدال های تعویض دنده آلومینیومی قرار دارند و در پشت آن صفحه کیلومتر شمار این خودرو که به زیبایی طراحی شده است، دورشمار قرمز رنگ در وسط و تا 10 را نشان می دهد و سمت راست آن کیلومتر شمار که تا 340 کیلومتر را نشان می دهد و در سمت چپ دور شمار صفحه ای از جنس کریستال مایع قرار دارد که بر روی آن عبارت 612 اسکالیتی نوشته شده است و در قسمت بالای آن هم صفحه ای دیگر قرار دارد که میزان سوخت- روغن- مسافت طی شده و ... را نشان می دهد.

در قسمت میانی داشبورد این خودرو 3 دریچه برای سیستم تهویه قرار دارد و در قسمت پایین آن پخش این اتومبیل قرار دارد که 6 سی دی را در خود جای می دهد و در قسمت پایین آن هم پرچم های فراری قرار دارند که به یادبود قهرمانی فراری در مسابقات فرمولا وان می باشند.
در همین کنسول میانی تنظیمات سیستم تهویه این اتومبیل را هم می بینیم که در قسمت زیرین آن شاهد پنل دنده این خودرو می باشیم که بر روی آن نوشته F1 بر روی آلومینیوم حک شده است که دو حالت اسپرت و اتوماتیک را نشان می دهد در قسمت راست داشبورد این خودرو هم نوشته 612 اسکالیتی باز هم دیده می شود در طراحی داخل خودرو از بهترین مواد استفاده شده است تا حرفی را برای کسی باقی نگذارد.

حال به قسمت پیشرانه این خودرو می رسیم درب موتور را بالا می زنیم و به مانند همیشه پیشرانه قرمز رنگ فراری دلربایی می کند، پیشرانه این خودرو 12 سیلندر 48 سوپاپه به حجم 5748 سی سی می باشد، پیشرانه این اتومبیل تقریبا به مانند 575 مارنلو می باشد تراکم این پیشرانه 11.2 به 1 و شتاب صفر تا صد کیلومترش 4.2 ثانیه و حداکثر سرعتی که به ثبت می رساند 315 کیلومتر در ساعت می باشد.
حداکثر قدرت این پیشرانه 540 اسب خار در 7250 دور و گشتاور آن هم 588 نیوتن متر در 5250 دور می باشد جعبه دنده این خودرو 6 سرعته می باشد که با کد Tipo F133F شناخته می شود که حالت نیمه اتوماتیک و F1 را در اختیار شما قرار می دهد تا شما هم در صورت لزوم از این آپشن استفاده کنید، قدرت بالای پیشرانه و جعبه دنده حرفه ای آن باعث می شود تا در زمان گاز دادن این کوپه 1725 کیلوگرمی مانند کبوتر پر بزند !!
حال نوبت به رانندگی با 612 می رسد بر روی صندلی چرمین این خودرو نشسته و پس از تنظیم حالت در مموری 3 گانه و بستن کمربند پیشرانه را از خواب بیدار می کنیم صدای بسیار زیادی به گوش می رسد صدایی که واقعا متفاوت از صداهای دیگر است.

حال شروع به حرکت می کنیم سعی می کنیم با پدال های پشت فرمان کار تعویض دنده ها را انجام دهیم از لحاظ ایمنی این خودرو بسیار عالیست و مجهز به سیستم ضد هرزگردی و کنترل کشش می باشد، آرام در حال حرکت هستیم تا جایی باز پیدا کنیم به بلواری باز می رسیم پا را بر روی گاز فشار می دهیم در صندلی فرو می رویم، دور موتور سریع تر از آنچه فکر کنید بالا می رود و نیاز و 612 از شما دنده می خواهد دنده را با پدال تعویض می کنیم تا دنده 3 می رویم و سرعت 200 کیلومتر را می بینیم که البته صدای زیبای این اتومبیل قبل از اینکه کیلومتر را بنگریم به ما ندای سرعت بالا را داد.
صدای این اتومبیل بسیار زیبا و شنیدنی است در هنگام گاز دادن قلبتان را می لرزاند در پیچ ها با سرعت بالا پیچیدیم که هندلینگ این کوپه ما را به وجد آورد واقعا قدرت و زیبایی و ایمنی و منحصر بفرد بودن را فراری در این اتومبیل یکجا جمع کرده و تحویل مشتری می دهد.

تایرهای Pirelli Pzero که برای این اتومبیل در نظر گرفته شده اند در هندلینگ و کیفیت راندن با 612 تاثیر بسزایی دارند و بسیار هم نرم هستند در جلو سایزشان 245/40/ ZR19 و در عقب 285/40/ ZR19 می باشند در هنگام راندن سیستم صوتی را روشن کرده و از صدای BOSE لذت می بریم این سیستم مجهز به هارد هم می باشد که آن هم 15 گیگا بایت حافظه دارد.

به ترافیک می رسیم این اتومبیل بسیار شهری و آرام کار می کند پس از پشت سر گذاشتن ترافیک بار دیگر پدال های آلومینیومی گاز را فشار می دهیم و سرعت را بالا می بریم و به چاله ای می رسیم در هنگامی که پا را بر روی پدال فشار می دهیم ترمزها عملکرد غیر قابل انتظاری دارند.
رقیب های جدی این خودرو بنتلی کنتینانتال جی تی – مرسدس CL63 AMG – آستون مارتین DB9 می باشد که 612 در مقایسه با خودروهای نام برده شده چیز دیگری است ... رانندگی با حالت اسپرت این خودرو برای کسی مناسب است که به رانندگی با خودروهای قوی آشنا باشد، این خودرو در بهترین وضعیت 400 متر را در 12.5 ثانیه طی می کند.

سخن پایانی:
این خودرو واقعا خودرویی ایده آل برای کارهای روزمره می باشد و مناسب برای مسافرت دو نفره است به دلیل اینکه در قسمت عقب فضای پاها خوب نیست و در زمانی که در عقب می نشینید احساس خفگی به شما دست می دهد هنگامی که سوار بر این خودرو شوید این باور از شما دور می شود که فراری فقط اتومبیل های جنگنده می سازد این خودرو یک خودروی شهری تمام عیار می باشد در پایان از آقای حمید امانی مالک محترم خودرو نهایت تشکر را داریم .
.
نوشته و تصاویر : امیرحسین پورسینا Amir@carxr.comاین مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

__________________
 
برچسب ها
612, scaglietti, فراری, ملاقاتی, منحصر, بفرد, درتهران

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!