انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > انجمن عمومی > فوتبال > لیگهای خارجی

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

تفاوتهایی که مورینیو و گواردیولا دارند
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
تفاوتهایی که مورینیو و گواردیولا دارند 2 اسفند 1390   #1 (لینک)
Golabi


Golabi آواتار ها

مدیر بازنشسته
 
Golabi آنلاین نیست.

تفاوتهایی که مورینیو و گواردیولا دارند تفاوتهایی که مورینیو و گواردیولا دارند

تفاوتهایی که مورینیو و گواردیولا دارند

شاید عکاسی که یک روز پایین آمدن یک توپ جمعکن و یک مترجم از پلههای نوکمپ را سوژه عکسش کرده بود هیچگاه فکر نمیکرد آن دو یک روز توجه همه جهان را معطوف خود کنند. این ۲ مربی بزرگ نماد ۲ خط فکر متفاوتند.
یکی آرام و متواضع تلاش میکند معمولی جلوه کند و دیگری با شرارتهایش دوست دارد خاص باشد. تفاوتهای اساس پپ و ژوزه حتی در نوع فوتبال بازی کردن تیمهایشان نیز مشهود است. با این وجود هر یک از آنها طرفداران خودشان را دارند. نبردهای دو تا به امروز با برتری کمموی رؤیاساز نوکمپ همراه بوده است اما به نظر میرسد مورینیو حتی در صورت شکست مجدد مقابل بارسا در لالیگا شانس بیشتری برای فتح ماراتن ۳۸ هفتهای لالیگا در فصل جاری داشته باشد او به این نتیجه رسیده است که راه موفقیت در لالیگا تنها از نبرد رودررو بارسا نمیگذرد.سابقه بازی
روزنامه مارکا جلد یکی از شمارههای هفته گذشتهاش را به عکسی ار دوران بازی مورینیو اختصاص داد تا به سرخیو راموس یادآور شود مربی پرتغالی رئال مادرید هم سابقه حضور در مستطیل سبز به عنوان بازیکن را داشته است. «مو» اما مدافع ضعیفی بود ه در مقطعی مدیران باشگاه برای اخراج او دست به دامان پدرش شدند! در مقابل گواردیولا ستاره تیمملی اسپانیا و بارسلونای رؤیایی یوهان کروپف بوده و مدتی نیز در سری آو نیز فوتبال قطر فوتبال بازی کرده است. روشن است که داشتن سابقه فوتبالی الزامی برای مربیگری در فوتبال نیست اما میتواند به لحاظ تجربی در لحظات حساس به کمک یک مربی بیاید.
تجربه مربیگری
گواردیولا تنها در بارسا مربیگری کرده است و علیرغم کسب ۱۳ جام از ۱۶ جام ممکن است با این تیم همواره با پرسش تردیدآمیز منتقدانش روبهرو میشود که آیا خواهد توانست این موفقیتها را جایی خارج از کاتالونیا و بدون ستارههای کنونی بارسا تکرار کند؟ ژوزه مورینیو اما در پرتغال، انگلیس و ایتالیا به موفقیتهای ارزشمندی دست یافته و با ۲ تیم مختلف توانسته فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.
ارتباط با بازیکنان
صحبتهای بازیکنهای جدا شده از بارسا علیه گواردیولا رفته رفته دارد اپیدمی میشود و با این حال رأی ابراهیموویچ به پپ به عنوان مربی برتر سال ۲۰۱۱ و تلطیف مواضع یحیی توره و بویان کرکیچ اوضاع را برای مردی که بهواسطه حضور در بارسلونا در گذشته رابطه بینظیری با ستارگان اصلی تیم امروزش دارد آرام کرده است. گواردیولا فقط توسط بازیکنانی مورد انتقاد قرار میگیرد که از این تیم خارج میشوند و آنهایی که میمانند همواره از وی تعریف و تمجید میکنند. مورینیو نیز پیش از پیوستن به رئال رابطه بسیار خوبی با بازیکنان تیمهای داشته. اما درمادرید اوضاع کمی فرق کرده است و به نظر میرسد تعدادی از بازیکنان اسپانیایی ملیپوش رئالمادری دل خوش از مو ندارند! این رابطه شکرآب شده مختص هفتههای اخیر است و پیش از این تنها تعریف و تمجید از بازیکنان رئال درباره مورینیو به گوش میرسید.
رابطه باهواداران
مرد محبوب دراگائو، استمفورد بریج و جوزپهمهآتزا روزهای سختی را در برنابئو پشتسر میگذارد. تماشاگرانی که در یکی از مسابقات این فصل رئالمادرید ۹۰ دقیقه تمام مورینیو را هو کردند. بیش از اینکه از نتایج او ناراحت باشند از فلسفهبازی تیم او ناراضیاند. جالب اینجاست که اخیراً رابطه مالی مرد پرتغالی نیمکت سفیدیهای مادرید با یکی از لیدرهای این تیم به نام خوزه لوئیز اوچایتا تبدیل به تیتر یک رسانهها شده است. همتای او در بارسا به سبب خاطرات که خوش داوران بازیش در بارسا و البته جامهای متعددی که بهعنوان مربی با این تیم کسب کرده است هیچگاه روی سکوهای نوکمپ هو نخواهد شد.
ارتباط با مدیریت باشگاه
گاهی فکر میکردم او نفر اول باشگاه است نه من! «این اولین جملهای بود که رومن آبراموویچ پس از کنار گذاشتن مورینیو از چلسی تحویل رسانهها داد. پس از مالک روس چلسی، مورینیو روابط حسنهای با افراد حاضر در راس باشگاههایش برقرار کرد. امروز روابط مو با پرس آنقدر خوب است که والدانو به خاطر اختلاف نظر با مرد پرتغالی از رئال مادرید کنار گذاشته میشود. پپ گواردیولا تا به امروز نه بالاپورتا و روسل و نه با هیچکدام از اعضای تیمهای مدیریتی این ۲ نفر مشکلی نداشته و معمولاً در امور مربوط به مدیریت باشگاه دخالت نکرده است.
جنجال رسانهای
مهمترین وجه تفاوت پپ و ژوزه همین جاست. پپ معتقد است که بهترین مربی دنیا نیست و مورینیو از او برتر ا ست. او چه پس از شکست و چه پس از پیروزی به تیم حریف احترام میگذارد، برد را به بازیکنانش نسبت میدهد و مسئولیت تمام شکستها را میپذیرد. در نقطه مقابل مورینیو پدر پیروزیهاست و ممکن است حتی پای نهادی مثل یونیسف را برای مکانیزه دفاعی توجیه شکست به کنفرانس خبریاش باز کند.
او بارها با مربیان و بازیکنان حریف درگیری لفظی پیدا کرده است و به همین جهت برخلاف پپ در استادیوم سایر رقبا اصلاً محبوب نیست.
اعتراض به داوری
تعدادی از مربیان فوتبال معتقدند فشار آوردن بر روی داور به وسیله اعتراض میتواند او را وادار به اشتباه به سودی تیم خودی کند. مورینیو یکی از همین مربیهاست. او که چندین سال پیش با جنجالسازی علیه آندیاس فریسک منجر به کنار رفتن او از داوری شد حتی وقتی با اشتباهات تکراری فریسک منجر به کنار رفتن او از داوری شد حتی وقتی با اشتباهات تکراری داوری صدرنشین جدول لالیگاس بازهم در هر مسابقه بارها داور را مورد انتقاد قرار میدهد. گواردیولا اما معمولاً شکست را به وسیله داور توجیه نمیکند و اتفاقاً تعدادی از هواداران بارسا معتقدند که شاید اگر پپ هم به داوری اعتراض میکرد اکنون صدرنشین لالیگا بود!
فلسفه فوتبال
برای گواردیولا زدن مهمتر از گل خوردن است. او از آن دست مربیانی است که ترکیب تیمش را از حمله به دفاع میچیند. او بارها در مصاحبهاش عنوان کرده که پیروزی به هر قیمتی را دوست ندارد و فقط در شرایطی از برد تیمش لذت میبرد که این اتفاق با یک بازی زیبا و هجومی رخ داده باشد. برای مورینیو اما خود برد مهمتر از راه های رسیدن به آن است. او که روزگاری در فوتبال جزیره به کسب پیروزیهای یک بر صفر مشهور بود امروز با گلهای بیشتری رقبایش را شکست میدهد. البته تیم او مقابل بارسا همان بازی تدافعی موردنظر مورا به نمایش میگذارداین مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

 

آخرین ارسال Golabi
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
عكسي كمتر ديده شده از جواني خاتمي عکس شخصیت ها Golabi 0 4575 12 اسفند 1391 23:39
تفاوت Wireless و Wi-Fi سایر مقالات شبكه Golabi 0 3336 12 اسفند 1391 23:36
مقاله کامل الزامات توسعه مارپیچی محصول مقالات حسابداري Golabi 0 1347 11 اسفند 1391 11:37
آموزش نوشتن پایان نامه مقالات و مطالب علمی و فرهنگی Golabi 0 3251 11 اسفند 1391 11:33
نـگاهی به محصـولات اپـل در سـال 2013 جدیدترین اخبار وب Golabi 0 1453 8 اسفند 1391 01:11
مدل لباس بارداری 2013 مدل لباس زنانه Golabi 0 2328 8 اسفند 1391 01:01
طرز تهیه دسر خورده شیشه آموزش تهیه دسر و سالاد Golabi 0 2193 8 اسفند 1391 00:58


برچسب ها
مورینیو, که, گواردیولا, تفاوتهایی, دارند

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 0 نفر
هنوز کاربری از این موضوع بازدید نکرده است.
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!