انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > مقالات علوم پایه و انسانی > علوم تربيتي و روانشناسي > روانشناسي تربيتي

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

چند راه ساده برای اینکه چطور در مدت زمان کمتر کارهای بیشتری انجام دهیم؟
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
چند راه ساده برای اینکه چطور در مدت زمان کمتر کارهای بیشتری انجام دهیم؟ 27 اسفند 1390   #1 (لینک)
○hale○
همکار سابق
 
○hale○ is banned

چند راه ساده برای اینکه چطور در مدت زمان کمتر کارهای بیشتری انجام دهیم؟ چند راه ساده برای اینکه چطور در مدت زمان کمتر کارهای بیشتری انجام دهیم؟


صبح (بین ساعت ۱۰ صبح تا ۱ بعد از ظهر) :در این ساعات صبح ، ما سرشار از انرژی هستیم و بدن ما کاملا" آماده باش است...

در اوایل زندگی حرفه ای ام برای یک فرد مستبد و خشن کار می کردم .یک روز او جلوی میز من ایستاد و از من پرسید ، کارها چطور پیش می رود . من جواب دادم :"آنقدر سخت کار می کنم که وقت فکر کردن ندارم."(به یاد داشته باشید این اصلا" پاسخ مناسبی برای این سئوال رئیستان نیست.)
او از من پرسید:"هر روز چه ساعتی به محل کارت می رسی؟. من با غرور جواب دادم :" هر روز دقیقا" ساعت ۹ صبح سرکارم هستم."
او اصلا" تحت تاثیر حرف من قرار نگرفت و گفت :گاز فردا ساعت ۸ در محل کارت حاضر باش تا برای فکرکردن هم وقت داشته باشی."
بعد از این ماجرا ، من یک راه حل خوب برای انجام کار بیشتر در زمان کمتر پیدا کردم. یکی از کارهایی که انجام دادم این بود که از ساعت بیولوجیکال بدن که دانشمندان آن را "ریتمهای شبانه روزی می نامند، بهتر و مفید تر استفاده کردم.در واقع آنچه باعث می شود که ما در ساعت مشخصی از خواب بیدار شویم و در ساعت مشخصی به خواب برویم ، سیکلها و یا دوره های روزانه بدن ما است. با آگاه شدن از بدترین و بهترین سیکلهای روزانه خود و تنظیم کارهای روزمره با این دوره ها ، می توانیم از بروز خطاها و اشتباهات جلوگیری کنیم ، برای انجام کارهای پیچیده مدت زمان کمتری صرف کنیم و خلاقیت خود را افزایش دهیم.

اولین چیزی که باید بدانید این است که در چه ساعاتی از روز ، بدن و ذهن شما بهترین عملکرد را دارد:صبح ، ظهر و یا شب.
میزان انرژی بدن شما با دمای بدنتان و همینطور میزان تولید هورمون سروتونین، رابطه مستقیم دارد.میزان تولید این هورمون روی خلق و خو و حال عمومی شما تاثیر بسیار زیادی دارد. قدرت حافظه ، توانایی تحلیل و فکر کردن نیز در ساعات مختلف روز بسیار متفاوت است.
برای اینکه در طول روز بدن و ذهن شما در بهترین وضعیت ممکن قرار داشته باشد در یک ساعت معین از خواب بیدار شوید و دریک ساعت مشخص بخوابید. بیشتر مردم به ۷ تا ۸ ساعت خواب در در روز احتیاج دارند اما به اندازه کافی استراحت نمی کنند.
معمولا" اکثر آدمها بین ساعت صبح۱۰ تا ۱ بعد از ظهر کاملا" سرحال و پر انرژی هستند ، بعد کمی خواب آلود و کم انرژی می شوند و قبل از غروب خورشید دوباره انرژی خود را بدست می آورند . به این ترتیب می توانیم برنامه کاری خود را طوری تنظیم کنیم که کارهای سخت تر و پیچیده تر را در ساعاتی که پر انرژی تر هستیم انجام دهیم .

صبح (بین ساعت ۱۰ صبح تا ۱ بعد از ظهر) :در این ساعات صبح ، ما سرشار از انرژی هستیم و بدن ما کاملا" آماده باش است. این ساعت از روز ، زمان بسیار خوبی برای تفکر انتقادی و خلاق، کارکردن با ماشینهای پیچیده و انجام کارهایی است که از انجام آنها وحشت دارید. اگر می خواهید از مدیرتان، اضافه حقوق و یا پاداش درخواست کنید ، حتما" قبل از ساعت ۱ پیش او بروید.

اواسط بعد از ظهر(۱ بعد از ضهر تا ۳ بعد از ظهر):در طول این ساعات از روز ، به انجام کارهای خسته کننده مانند نوشتن گزارشات، حتی فکر هم نکنید در عوض در این زمان از روز ، ناهار بخورید و کارهایی که به توجه کمتر احتیاج دارند را انجام دهید. مثلا" ایمیل هایتان را پاسخ بدهید و یا به کسانی که قرار است قرار است با آنها تماس بگیرید ، تلفن کنید.

اواخر بعد از ظهر(۴بعد از ظهر تا ۶ بعد از ظهر):در این ساعات از شبانه روز انرژی و میزان بهره وری شما افزایش می یابد و شما می توانید کارهایی که به تمرکز بیشتر احتیج دارند را انجام دهید.

اوایل شب(۷ بعد از ظهر تا ۹ بعد از ظهر):اگر بعد از صرف شام احساس می کنید می توانید کاری انجام دهید، این ساعات زمان بسیار خوبی برای یاد گرفتن چیزهای جدید ، مطالعه مجله و روزنامه است.

این مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

 

آخرین ارسال ○hale○
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
دور دنیا در شش ساعت! اخبار جهان ○hale○ 0 554 3 اردیبهشت 1391 22:21
Dna مصنوعی ساخته شد اخبار و رویدادها ○hale○ 0 911 3 اردیبهشت 1391 22:18
چرا برخی بیماران حین عمل جراحی بیدار می‌شوند پزشکی ○hale○ 0 696 3 اردیبهشت 1391 22:17


برچسب ها
مدت, چند, چطور, کمتر, کارهای, انجام, اینکه, بیشتری, دهیم؟, راه, زمان, ساده

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 0 نفر
هنوز کاربری از این موضوع بازدید نکرده است.
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!