انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > ادبیات و تاریخ ایران > هنر و صنایع دستی > هنر در خانه

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

آموزش تاکردن دستمال سفره
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
آموزش تاکردن دستمال سفره 10 بهمن 1391   #1
eror


eror آواتار ها

کاربر ویژه انجمن
 
eror آنلاین نیست.

آموزش تاکردن دستمال سفره آموزش تاکردن دستمال سفره

چیدن میز پذیرائی و تزئین سفره در مهمانی های رسمی و غیر رسمی کار نسبتا طاقت فرسائی است که استرس زیادی به همراه دارد! یکی از مهم ترین مراحل این کار، هنر تاکردن دستمال سفره است که در اینجا به صورت تصویری به شما آموزش می دهیم.
تابستان


از دستمال گلدار ساده برای این مدل استفاده کنید. دستمال را از وسط و بطور قطری تا کنید. قسمت باز آن را رو به بالا بگذارید. نوک بالایی را روی لبه پایینی بیاورید و تای آن را با انگشت خط بیندازید. تا را باز کنید و نوک را دوباره به بالا برگردانید. لبه پایینی مثلث را تا خط تا پلیسه کنید. نوک راست به سمت چپ تا کنید و برعکس آن را هم انجام دهید. دستمال را برگردانید.زنبق
از یک حلقه زیبا برای بستن به دستمال و نگه داشتن تای آن استفاده کنید. دستمال را از قسمت افقی به دو نیم تا کنید. قسمت دولای دستمال را رو به پایین قرار دهید. سمت راست را به وسط تا کنید. سمت چپ را هم به مرکز بیاورید. گوشه سمت راست را دوباره تا بالا وسط تا بزنید. برای سمت چپ هم همین کار را بکنید تا به شکل الماس شود. نوک های بالایی را مطابق شکل تا کنید. قسمت پایینی دستمال را داخل حلقه بگذارید تا باز نشود.


پلکانی


درست کردن این مدل زمان زیادی نمی برد، ولی به زیبایی میز شما می افزاید. اگر لبه های دستمال شما کار شده باشد، باید آن را در قسمت بالا سمت راست قرار دهید. لایه فوقانی را بلند کنید و به گوشه مخالف برسانید. برای همه لایه ها این کار را تکرار کنید، بطوریکه لبه های زیرین مشخص باشند. لایه آخر مطابق شکل لبه پرکارتری دارد.

این مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!

__________________


 
آموزش تاکردن دستمال سفره 10 بهمن 1391   #2
eror


eror آواتار ها

کاربر ویژه انجمن
 
eror آنلاین نیست.

پاسخ : آموزش تاکردن دستمال سفره پاسخ : آموزش تاکردن دستمال سفره

جواهر
برای درست کردن این مدل باید از دستمال آهارداری استفاده کنید. برای آنکه تای این دستمال باز نشود می توانید از اتو استفاده کنید. دستمال را از قطر تا کنید تا مثلثی شکل شود. یک تای باریک از دولایی پایینی بزنید. حالا تا به آخر این پلیسه کاری را انجام دهید و همه پلیسه ها را اتو کنید. می توانید پلیسه های کمتر و پهن تری بزنید. پلیسه را از وسط تا کنید و دو گوشه دستمال را بهم برسانید. کوچترین پلیسه را باز کنید تا شکل برگ به خود بگیرد.


بادبزنبرای این مدل از هر نوع دستمالی می توان استفاده کرد. دستمال را از قطر تا کنید و دولای آن را به سمت چپ قرار دهید. نوک پایین سمت راست مثلث را به بالا تا کنید تا در کنار نوک دیگر قرار گیرد. نوک سمت چپ را بالا بیاورید تا در کنار دو نوک دیگر قرار گیرد. گوشه راست را روی تای آخر قرار دهید و دستمال را برگردانید.


__________________


 
برچسب ها
آموزش, تاکردن, دستمال, سفره

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!