انجمن پارسی لند
بازگشت   پارسی لند > کامپیوتر > ترفندهای جدید کامپیوتری > ترفند هاي ويندوز

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8
نحوه نمایش امتیاز موضوع ابزارهای موضوع  
مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 31 فروردین 1392   #8 (لینک)
سلاله


سلاله آواتار ها

مدیر ارشد انجمن کامپیوتر
 
سلاله آنلاین نیست.

پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8

توضیح و نقد رمز عبور تصویری در ویندوز 8

محاظفت با استفاده از گذرواژه برای دسترسی به حساب های کاربری اینک عادی است، و انواعی از دیگر دستگاه ها – به عنوان نمونه، تلفن های همراه و تبلت ها – ویژگی های امنیتی دیگری همچون حفاظت با استفاده از PIN و تشخیص چهره برای باز کردن قفل را ارائه می دهند. ویندوز ۸ شما را قادر می سازد تا با یک گذرواژه تصویری از حساب تان محافطت کنید؛ اما آیا این حرکت خوبی است؟
این بدان معنا است که شما قادر به کشیدن اشکال، زدن یا کلیک بر روی گزینه ها، و به طور کلی حرکت و رفتار در یک الگوی خاص بر روی تصویری که برگزیده اید هستید. این یک ویژگی است که در واقع به طور ذهنی برای دستگاه های صفحه لمسی طراحی شده است، اما چیزی وجود ندارد تا شما را برای استفاده از آن با یک موشواره بر روی یک رایانه استاندارد بازدارد.
کشش و جذابیت یک گذرواژه تصویری آشکار و بدیهی است. شروع آن، تا اندازه ای شیوه ای سرگرم کننده تر برای امکان دسترسی به حساب تان است و برای کسی که ماشین نویس (تایپیست) کندی است، شاید این امر به خوبی ثابت کند که وسیله ای سریع تر برای ورود به سیستم است.
با این همه آیا این یک ویژگی است که شکسته (crack) شود؟
فعال کردن گذرواژه های تصویری
با استفاده از هر گونه شیوه ای که ترجیح می دهید – زدن کلیدهای ویندوز و I سریع ترین و آسان ترین روش است – تنظیمات charm را فراخوانی کنید، و سپس روی تغییر تنظیمات رایانه (Change PC Settings) در پایین کلیک کنید.
روی پیوند کاربران (Users) در فهرست سمت چپ کلیک کرده و سپس در سمت راست روی “ایجاد یک گذرواژه تصویری” کلیک کنید. پیش از آنکه بتوانید ادامه دهید، نیاز دارید تا گذرواژه معمول تان را وارد کنید؛ این کار کمک می کند تا با تغییر تنظیمات از سوی شما از ایجاد سردرگمی به وسیله افراد دیگر جلوگیری کند. همان گونه که خواهیم دید، ممکن نیست تا افرادی را خارج از حساب هایشان با تنظیم یک گذرواژه تصویری تحریم سازیم.
یک گذرواژه تصویری به شخصی و خصوصی بودن مشهور است – در واقع، نکته اصلی آن همین است – پس روی “انتخاب تصویر” کلیک کنید تا تصویری که مایل به استفاده از آن هستید را برگزینید. فکر خوبی است تا تصویری که از اشکال یا خطوط نسبتا آشکار، و مشخص در خود برخوردار است را بجای یک تصویر انتزاعی انتخاب کنید، از آنجا که شما باید قادر باشید تا درست جایی را که روی تصویر حرکتی انجام می دهید را به خاطر بسپارید.
هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید روی “استفاده از این تصویر” کلیک کنید و از شما دعوت خواهد شد تا حرکت هایی که می خواهید بکار برید را پیکربندی کنید. شما تنها می توانید از سه حرکت استفاده نمایید و می توانید از میان ضربه زدن ها (یا کلیک ها)، خطوط مستقیم و دایره ها انتخاب کنید.


شما می بایست به طور دقیق چگونگی انجام این حرکت ها را به یاد بسپارید. هنگامی که یک دایره می کشید، یا از یک خط برای اتصال دو نقطه روی یک تصویر استفاده می کنید، اینکه جای ترسیم را بدایند کافی نیست، جهت نیز باید درست باشد. پس از پیکربندی سه حرکت تان، شما می بایست آنها را تکرار کنید تا ثابت شود که این ترکیب را به یاد سپرده اید.
اینک هنگامی که رایانه تان را روشن می کنید، یا قفل صفحه نمایش را فعال می کنید، مجبور خواهید بود تا برای دسترسی به حساب تان، حرکت تان را وارد کنید… این طور است؟


محدودیت ها و مشکلات
از جنبه نظری، استفاده از یک گذرواژه تصویری می بایست فوق العاده امن باشد – با این همه، ترکیبات نامحدودی از ضربه زدن ها، کلیک ها، خطوط و اشکال وجود دارند که می توانید بکار برید – اما واقعیت این نیست.
نخستین چیزی که باید در مورد گذرواژه تصویری به ذهن بسپارید آن است که آنها قابل لغو و باطل شدن هستند. تنظیم و راه اندازی یک گذرواژه بر مبنای حرکت، جایگزین گذرواژه عدد و الفبایی معمول شما نیست و بر روی قفل صفحه نمایش، خود گزینه ای برای برگشت به گزینه ورود به سیستم استاندارد وجود دارد.
این یک لایه اضافی امنیتی نیست، تنها یک ابزار جایگزین ورود به سیستم است. به یاد داشته باشید، گذرواژه های تصویری می بایست به عنوان یک کنجکاوی جالب و یک شیوه ورود به سیستم (login) جایگزین سودمند دیده شوند و نه چیزی که امنیت را افزایش می دهد.
یک مشکل دیگر، برای دستگاه های دارای صفحه نمایش لمسی وجود دارد. ضربه زدن و ترسیم حرکات روی صفحه نمایش، چربی ها و دیگر لکه ها را بجای می گذارد و این بدین معنا است که، در یک نور مناسب و در زوایه ای مناسب، از اثر و رد آنها به خوبی امکان رمزگشایی حرکات تان وجود دارد.
گفته می شود، چنانچه یک دستگاه صفحه لمسی دارید، از آنجا که حرکات دیگری را روی صفحه انجام می دهید که آنها نیز رد و نشانی از خود بجای می گذارند، پس شاید این دلیلی واقعی برای نگرانی نباشد.
چگونه امنیت حساب کاربری ویندوز ۸ تان را تأمین می کنید؟ آیا به گذرواژه معمول تان می چسبید یا از تفکر گذرواژه های تصویری خوشتان می آید؟ یا پیشتر از اینها رفته و یک دستگاه اعتبار سنجی دوم همچون یک اثر انگشت خوان را نصب کرده اید؟

__________________


 
مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 16 اردیبهشت 1392   #9 (لینک)
سلاله


سلاله آواتار ها

مدیر ارشد انجمن کامپیوتر
 
سلاله آنلاین نیست.

پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8

چگونگی آوردن حس و حالی همانند صفحه شروع به میزکار در ویندوز ۸صفحه شروع (Start Screen) یکی از ویژگی های کلیدی ویندوز ۸ است. نه تنها به خاطر فسلفه کاملا نوین رابط کاربری (Modern UI) که بر آن استوار است، بلکه همچنین تنها شیوه رسمی برای دسترسی به برنامه های Modern UI موجود است همانند آنهایی که از فروشگاه ویندوز نصب می کنید. حتا بسیاری از مردمی همانند من که معمولا به حالت رومیزی (دسکتاپ) برای بیشتر قسمت ها وابسته هستند و دوستی و رفاقت با محیط مترو را سخت و دشوار می بینند، این نمی تواند مانع از ستایش طراحی خوشایند زبیای صفحه شروع باشد. خوشبختانه، یک عضو XDA یعنی tboy2000 به روشی ساده برای آوردن همان ظاهر به حالت رومیزی اشاره کرده است، که با برچسب میزکار در بالا سمت چپ و تصویر نمایه (پروفایل) کاربر در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش، تکمیل می شود. این کار همچنین در میان هر دو محیط ، با بخشیدن احساسی یکپارچه، اندکی یکنواختی می افزاید.
تصویر زیر نشان دهنده چگونگی ظاهر و نمای صفحه شروع است. محیطی مرتب، زیبا و کاربرپسند است. پس چگونه می شود همان ظرافت و زیبایی را برای حالت رومیزی (دسکتاپ) منهای کاشی های مترو به ارمغان آورد؟ شما ممکن است بخواهید پیش از آنکه جلوتر روید، نخست رنگ پس زمینه و طراحی صفحه شروع را مطابق میل تان تغییر دهید، اگرچه هرچه ساده تر بهتر.
هنگامی که از ظاهر و نمای صفحه شروع راضی شدید، روی دکمه کمتر یا منها (-) در پایین گوشه سمت چپ برای خروج از بزرگنمایی کاشی ها کلیک کنید. کاربران ویندوز RT می توانند ار حرکت های نیشگون برای بزرگنمایی (pinch-to-zoom) برای این منظور استفاده کنند.
این کار کاشی ها را کمینه (minimize) می سازد تا دیدگاهی کلی از تمامی اقلام صفحه شروع ارائه کند. اکنون کلیدهای Win+Print Screen را روی صفحه کلید بفشارید تا از صفحه عکس بگیرد. به همین ترتیب، کاربران ویندوز RT می توانند با پایین نگهداشتن کلیدهای Win+Volume روی دستگاهشان، از صفحه عکس بگیرند. به طور پیش فرض، تصاویر گرفته شده از صفحه در پوشه Screenshots در پایین کتابخانه تصاویر ذخیره می شوند. حذف منطقه کاشی ها (در تصویر پایین مشخص شده است) نسبتا ساده است و می توانید هر گونه ویرایشگر تصویری را برای این کار استفاده کنید. برای این آموزش، من از Windows Paint استفاده خواهم کرد چرا که نه تنها بسیار ساده و آسان است، بلکه همراه تمامی نگارش های ویندوز نیز هست.
پس از راه اندازی برنامه Paint، تصویر پیشین گرفته شده از صفحه شروع را در برنامه باز کنید.
اول از همه، نیاز به انتخاب رنگ بَردار (Color Picker) از رابط کاربری روبان مانند به منظور انتخاب همان رنگ که با پس زمینه صفحه شروع تان مطابق باشد، دارید. هنگامی که رنگ بَردار را انتخاب کردید، روی منطقه یکنواخت رنگی تصویر کلیک کنید یا ضربه بزنید تا آن رنگ را بگیرد.
مطمئن شوید که هر دو نمونه رنگ ۱ و ۲ از همان رنگ باشند. برای انتخاب رنگ دوم، به سادگی روی رنگ ۲ بزنید و روند بالا را تکرار کنید.
اینک که هر دو رنگ را با موفقیت همسان ساخته اید، زمان پیشروی است. شکل چهارگوش را از قسمت اشکال انتخاب کنید. سپس، روی فهرست های کشویی نمای کلی (Outline) و پر کردن (Fill) کلیک کنید یا بزنید و رنگ یکپارچه (Solid Color) را برای هر دو برگزینید.
شکل چهارگوش را بر روی کاشی ها بکشید، تا اینکه بخش کاشی ها دیگر قابل رویت نباشد. به همین ترتیب، می توانید چهارگوش را روی متن Start بکشید تا آن را نیز حذف کنید.
پس از انجام این کار، روی ابزار متن (Text Tool) از نوار (Ribbon) کلیک کنید، اینک می بایست متن “Desktop” را در همان جایی که عنوان/ سر صفحه Start در صفحه شروع (Start Screen) نمایان می شود، بنویسید.
برای ایجاد حسی منسجم تر، تلاش کنید تا ظاهر و نمای متن Desktop با همان عنوان Start یکسان و مطابق باشد. برای این منظور، ممکن است نیاز داشته باشید تا برخی حروف یا قلم ها را پیش از انتخاب نهایی امتحان کنید (Segoe UI Light نزدیکترین انتخابی بود که مورد قبولم واقع شد). به همین ترتیب، شاید بخواهید اندازه قلم (فونت) را نیز مطابق میل تان تنظیم کنید. در پایان، فایل را به صورت PNG یا JPEG ذخیره کرده، و این تصویر را به عنوان تصویر پس رمینه میزکار تان تعیین کنید.
شما همچنین می توانید اندازه نمادهای (آیکون) میزکار را از فهرست زمینه راست کلیک دوباره تغییر دهید و آنها را برای ظاهر و نمایی فریبنده و جذاب تر، بزرگتر سازید. افزون بر این، شما می توانید نمادهای میزکار تان را با کاشی هایی به سبک Modern UI تغییر دهید تا در صورت تمایل، ظاهری اصیل تر و معتبر تر به آن ببخشید.

__________________


 
مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 16 اردیبهشت 1392   #10 (لینک)
سلاله


سلاله آواتار ها

مدیر ارشد انجمن کامپیوتر
 
سلاله آنلاین نیست.

پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8

خلاصه ای از برخی قابلیت های مخفی ویندوز8

راز منوی شروع ویندوز ۸

منوی متداول start ویندوز هم از تغییرات درامان نمانده و در ویندوز ۸، مایکروسافت آن‌را با برنامه های کاشی مانند و انیمیشنی جایگزین کرده است و اگر چه قبلا از نصب برنامة‌هایی برای بازگرداندن آبرومندانه آن خبر داده بودیم اما همچنان می‌توان به منوی استارت، هرچند از نوعی دیگر، دسترسی داشت.
کافی است در گوشه پایین، سمت چپ صفحه نمایش کلیک کنید تا منویی از لینک‌های دسترسی سریع به کنترل پنل، تسک منیجر و لیست برنامه‌ها و نقاط کلیدی سیستم را مشاهده کنید.حتی می‌توانید از آنجا به گزینه‌هایی برای جستجوی فایل‌ها، بازکردن پنجره اجرا، باز کردن کاوشگر فایل و … دسترسی داشته باشید.

تهیه نسخه پشتیبان به طور خودکار

در ویندوز ۸ قابلیت جدیدی به نام File History که به روشی مشابه تکنولوژی ماشین زمان (Time Machine) کار می‌کند تعبیه شده که به طور خودکار به رونوشت برداری از نسخه‌های قدیمی فایل‌های شما می‌پردازد تا در موقع نیاز این نسخه‌های پشتیبان را بازگردانی کنید.اگرچه این قابلیت به طور پیش‌فرض فعال نیست اما می‌توانید از طریق رفتن به کنترل پنل، سیستم و صفحه امنیتی (Security Screen) این گزینه را فعال کنید. البته به دیسک سخت دیگری، چه داخلی، خارجی یا شبکه‌ای برای ذخیره نسخه‌های File History نیازخواهید داشت. وقتی تنظیمات اولیه را انجام دهید، فرآیند تهیه نسخه پشتیبان به طور خودکار انجام خواهد شد و درصورتی که اطلاعات حساس خود را از دست دهید می‌توانید فرآیند بازگردانی داده‌ها را به راحتی انجام دهید.

ترکیب مترو و دسکتاپ

ویندوز ۷ به شما اجازه می‌دهد پنجره‌های باز شده را به کنار صفحه نمایش انتقال دهید اما ویندوز ۸ قابلیتی پیشرفته‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد، برنامه های هماهنگ شده با رابط کاربری مترو و مختص صفحه آغازین (مانند برنامه‌های People و Weather) را می‌توانید در سمت چپ یا راست لبه صفحه نمایش به شکلی زیبا قرار دهید و همزمان آنها را به صورت کوچک شده و باز در اختیار داشته باشید.


این بدان معناست که مثلا می‌توانید درحالی که با فتوشاپ کار می‌کنید، پیش‌بینی وضعیت آب و هوا را مشاهده کنید، یا در حالی‌که اعداد را وارد خانه‌های اکسل می‌کنید حساب توییترتان را هم کنترل کنید. برای این کار کافیست برروی قسمت بالایی هر برنامه ویندوز ۸ کلیک کنید و آن را به گوشه صفحه نمایش بکشید، برای بازگردن برنامه به حالت تمام صفحه هم کافی است بر روی نوار حاشیه‌ای سیاه رنگ کلیک کنید و آن را به صفحه بکشید.حتی می‌توانید ۲ برنامه مترو ویندوز ۸ را به طور همزمان به نمایش در آورید.

همگام‌سازی داده‌ها، همه‌جا، همه وقت

اگر به تازگی سیستم خود را به ویندوز ۸ ارتقا داده‌اید، ممکن است تصمیم داشته باشید همچنان از حساب کاربری قبلی‌اتان استفاده کنید و به قابلیت‌هایی که با ID جدید ویندوز دراختیار شما قرار می‌گیرد آشنایی نداشته باشید. اما تنها کافی است با این آیدی وارد شوید (همان آیدی که برای سرویس‌های دیگر مایکروسافت از قبیل اسکای درایو و هات‌میل Outlook.com استفاده می‌کنید) و همگام سازی ایمیل‌ها و عکس‌ها به طور سریع را تجربه کنید.


تنظیمات و اختیارات ویندوز ۸ شما سریعا به هرمکانی که در آن وارد حساب کاربری خود شوید منتقل خواهند شد. برای مثال اگر از ویندوز ۸ در منزل و محل کار استفاده می‌کنید، این روش، راهی آسان و بدون زحمت برای اعمال تنظیمات، پشت صفحه و اطلاعات مرورگر وب است. البته می‌توانید مشخص کنید که چه چیزهایی همگام سازی بشود یا نشود، زیرا ممکن است به طور مثال نخواهید گذرواژه‌ها هم به سیستم‌های دیگر منتقل شوند.

گرفتن عکس از صفحه نمایش و کلیدهای ترکیبی دوست داشتنی

ابزار گرفتن عکس از صفحه نمایش که در ویندوز ۷ موجود بود، در ویندوز۸ هم تعبیه شده، اما راهی آسانتر هم برای گرفتن عکس از صفحه نمایش وجود دارد، کلید ویندوز و پرینت اسکرین را همزمان فشار دهید و به همین راحتی صفحه نمایش به صورت فایلی با فرمت PNG در پوشه Screenshotsدر زیر شاخه Pictures در مسیر Library دیده خواهد شد.اگر کلید ویندوز و کلید C را همزمان فشار دهید، Charms باز خواهد شد.کلید ویندوز به همراه X هم برای شما منوی شروع مخفی که پیش از این توضیح دادیم را بازخواهد کرد. کلید ویندوز و D برای انتقال به برنامه‌های دسکتاپ از هر کجای ویندوز ۸ که باشید به کار می‌رود. اگر از برنامه‌های ویندوز۸ به صورت تمام صفحه استفاده می‌کنید، با کلیک راست کردن منوی برنامه را مشاهده خواهید کرد و اگر در صفحه آغازین باشید، لینکی به همه نرم‌افزارهای موجود بر روی سیستم شما مشاهده خواهد شد. برای مرتب کردن کاشی‌ها و برنامه‌ها به صورت ستونی نیز می‌توانید در گوشه پایین و سمت راست صفحه نمایش کلیک چپ کنید.

نصب مجدد ویندوز به روشی آسان

برای نصب مجدد ویندوز همیشه نیاز بود با دی‌وی‌دی‌ها، نسخه‌های پشتیبان و شماره سریال‌ها سروکله بزنیم، که تقریبا این روند نصب می‌توانست تا نصف روز وقت شما را به خود اختصاص دهد. ویندوز ۸ کل این فرآیند را ساده می‌کند، به طوری‌که تنها با چند کلیک ساده فرآیند نصب امکان پذیر شده است.

از قسمت تنظیمات چارم، به Change PC Settings بروید. در زیر تب اصلی، گزینه‌های ” Refresh yout PC” یا “Remove everything” را مشاهده خواهید کرد. اولین گزینه به شما امکان می‌دهد ویندوز را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. درحالیکه مدارک و مستندات شخصی، فایل‌ها و تنظیمات اعمال شده از سوی شما دست نخورده باقی خواهندماند. اگر ویندوز کند شده، یا مشکلی در قسمتی از تنظیمات سیستم عامل وجود دارد یا سخت افزار یا تنظیمات نرم‌افزاری مشکلی دارند، این گزینه‌ای است که برای شما کاربردی خواهد بود.
یادتان باشد گزینه دوم، نصب مجدد را به طور کامل انجام خواهد داد و البته فایل‌ها و دیسک سخت شما را هم پاک خواهد کرد (بنابراین ابتدا مطمئن شوید از همه فایل‌های مورد نیازتان نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید). از این گزینه تنها درمواقعی که مشکل حادی با ویندوز دارید (مانند وجود ویروس یا بدافزارها) استفاده کنید، یا حتی مواقعی که کامپیوترتان را برای فروش آماده می‌کنید نیز می‌توانید به این گزینه اعتماد کنید.__________________


 
مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 21 خرداد 1392   #11 (لینک)
سلاله


سلاله آواتار ها

مدیر ارشد انجمن کامپیوتر
 
سلاله آنلاین نیست.

پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8


5 روش برای جابجایی بین نرم‌افزارهای در حال اجرا در نوار Switch List «ویندوز 8»


یکی از قابلیت‌های جدیدی که در سیستم‌عامل جدید شرکت «مایکروسافت» به نام «ویندوز 8»به چشم می‌خورد، نوار Switch List است. این نوار که در سمت چپ ویندوز به صورت عمودی ظاهر می‌شود، لیست پنجره‌ها و نرم‌افزارهایی که باز هستند را نشان می‌دهد. مشابه این قابلیت که در ویندوزهای قبلی توسط Alt+Tab فراهم می‌شد اکنون جای خود را به Switch List داده است. جهت آشنایی بیشتر شما با این قابلیت، در این ترفند قصد داریم به معرفی 5 روش برای جابجایی بین نرم‌افزارهای در حال اجرا در نوار Switch List «ویندوز 8» بپردازیم.
ابتدا دقت داشته باشید نوار Switch List زمانی کارکرد دارد که یک برنامه در حال اجرا باشد.
روش‌های استفاده از نوار Switch List به صورت زیر است:

1- کلیدهای ترکیبی Win+Tab را فشار داده و سپس برای پیمایش بروی پنجره‌های فعال کلید Tab را بزنید. با رها کردن کلید Tab، برنامه‌ای که در حالت انتخاب باشد باز می‌شود.

2-کلیدهای ترکیبی Win+Tab+Ctrl را فشار داده و سپس کلید Tab را بزنید تا بین پنجره‌های فعال چرخش صورت گیرد. سپس برای انتخاب برنامه مورد نظر از کلید Enter استفاده نمایید. در این حالت با رها کردن Tab اتفاقی نمی‌افتد.

3- روش کار همانند دو روش قبل است، با این تفاوت که با استفاده از کلیک چپ ماوس نیز می‌توانید برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

4. نشان‌گر ماوس را بر روی بالای سمت چپ نمایش‌گر اصلی ببرید تا تصویر کوچک پیش‌نمایش برنامه‌های اجرا شده اخیر نمایان شود. سپس نشان‌گر ماوس را از همان امتداد سمت چپ به سمت پایین حرکت داده تا نوار Switch List باز شود. در نهایت برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

5. نشان‌گر ماوس را بر روی پایین سمت چپ نمایش‌گر اصلی برده تا مانند روش قبل تصویر کوچک پیش‌نمایش برنامه‌های اجرا شده اخیر پدیدار شود. حال نشان‌گر ماوس را از همان امتداد سمت چپ به سمت بالا حرکت دهید تا نوار Switch List باز شود. در نهایت برنامه در حال اجرای مورد نظر را انتخاب نمایید.

__________________


 
مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 2 تیر 1392   #12 (لینک)
سلاله


سلاله آواتار ها

مدیر ارشد انجمن کامپیوتر
 
سلاله آنلاین نیست.

پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8

مشاهده میزان مصرف اینترنت در ویندوز 8

بدین منظور:
ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+I را فشار دهید و سپس بر روی Control Panel کلیک کنید.
پس از باز شدن Control Panel وارد Network and Sharing Center شوید.
سپس بر روی Connect to a network کلیک کنید.
خواهید دید که نوار Charms همراه با پنل Network نمایان خواهد شد.
اکنون بر روی کانکشن اینترنت خود راست کلیک کرده و Show estimated data usage را انتخاب کنید.
اکنون میزان مصرف حجمی اینترنت این کانکشن را به همراه تعداد روزهای محاسبه شده مشاهده خواهید کرد.
جهت صفر کردن این شمارنده حجمی، می‌توانید بر روی Reset کلیک کنید.


__________________


 
مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 16 تیر 1392   #13 (لینک)
سلاله


سلاله آواتار ها

مدیر ارشد انجمن کامپیوتر
 
سلاله آنلاین نیست.

پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8

روش دسترسی به منوی بوت ویندوز هشت


دسترسی به منو بوت در ویندوز های قدیمی با کلید F8 انجام می شد.مهمترین قابلیت منوی بوت دسترسی به حالت امن یا Safe Mode ویندوز می باشد.در نسخه جدید ویندوز یعنی هشت کلید F8 نمی تواند راه ورود به منو بوت سیستم عامل باشد.

کاربران ویندوز هشت برای دسترسی به منو بوت می بایست از روش دیگری استفاده کنند.در این روش ابتدا کلید های پنجره (Windows Key) همراه کلید L را نگه می داریم.سپس از نوار Setting روی Power کلیک کرده و در حالی که کلید Shift را نگه داشته ایم یکی از گزینه های Restart یا Shut Down را انتخاب می کنیم.


پس از این کار یک منو آبی رنگ نمایش داده می شود که منو بوت ویندوز هشت می باشد و فقط برای روشن شدن دفعه بعدی رایانه معتبر است.

__________________


 
مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 6 مرداد 1392   #14 (لینک)
سلاله


سلاله آواتار ها

مدیر ارشد انجمن کامپیوتر
 
سلاله آنلاین نیست.

پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8 پاسخ : مجموعه ای از ترفندهای ویندوز 8

برای تغییر محل ذخیره تصاویر گرفته شده از صفحه نمایش ویندوز 8 یک راه حل ساده وجود دارد.
در ويندوز 8 مي‌توان با فشردن کليدهاي ترکيبي Win+PrintScreen از صفحه نمايش عکس گرفت و تصوير گرفته شده را ذخيره کرد. اين تصوير مستقيما در پوشه Pictures\Screenshots ذخيره خواهد شد. در صورتي که قصد داريد محل پيش‌فرض ذخيره عکس‌هاي گرفته شده از صفحه‌نمايش را تغيير دهيد، بايد مراحل زير را تکرار کنيد:ابتدا از طريق Computer، به محل پيش‌فرض ذخيره عکس‌هاي گرفته شده از صفحه‌نمايش برويد:
C:\Users\USERNAME\Pictures\Screenshots
(منظور از USERNAME نام حساب کاربري ويندوز شماست). اکنون روي فضاي خالي از صفحه راست کليک کرده و Properties را انتخاب کنيد. سپس در پنجره باز شده به تب Location برويد. حال روي دکمه Move کليک کنيد. اکنون بايد پوشه مورد نظر خود را جهت ذخيره تصاوير گرفته شده از صفحه نمايش انتخاب کرده و روي Select Folder کليک کنيد. در نهايت در پنجره Properties روي دکمه‌ي OK کليک کنيد.
پس از اين کار پنجره‌اي نمايان مي‌شود که از شما در خصوص انتقال تصاوير کنوني به پوشه جديد سوال مي‌کند. در صورت تمايل به انجام اين کار روي دکمه Yes کليک کنيد.
اکنون با فشردن کليد Win+PrintScreen خواهيد ديد که عکس گرفته شده در اين پوشه جديد ذخيره خواهد شد.

__________________


 
برچسب ها
مجموعه, ویندوز, ای, ترفندهای

  کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 9 نفر
Administer, eror, hamed113, hoseein10, kobra, manoto90, shamduni, SILENT, سلاله
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن

دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2018, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!