Parsiland Forums
بازگشت   پارسی لند > تفريحي و سرگرمی > سرگرمي > دانستنیها

سایت پارسی لند | Parsiland Forums
  

کتاب رکوردهای جهانی گینس (guinness)
نحوه نمایش امتیاز موضوع: 2آرا, 5.00 میانگین. امتیاز: جستجو در موضوع ابزارهای موضوع  
کتاب رکوردهای جهانی گینس (guinness) 20 فروردين 1389   #1
Alone Boy


Alone Boy آواتار ها

مدیر بازنشسته
 
Alone Boy آنلاین نیست.
نام واقعی: دادمهر
نوشته ها: 1,486
سپاس از دیگران: 477 بار
سپاس شده: 995 بار
رشته دانشگاهی: نرم افزار
دوستان من: 9 نفر
محل سکونت: اهواز
عضو پارسی لند: شهريور 1388
حالت من: marmooz
نمایش پروفایل Alone Boy    نمایش آلبوم های Alone Boy   اضافه کردن Alone Boy به لیست دوستان شما   گروه های دسته جمعی
کتاب رکوردهای جهانی گینس (guinness) کتاب رکوردهای جهانی گینس (guinness)

کتاب رکوردهای جهانی گینس (GUINNESS)


کتاب رکوردهای جهانی گینس(GUINNESS )مجموعه کاملی از رکوردهای مختلف در تمامی زمینه ها است.گینس تنها کتابی است که هیچ وقت کامل نمی شود و همواره در حال تغییراستو هر ساله یک کتاب به نام کتاب گینس(مثلا گینس 2006)منتشر می شود.[http://www.guinnessworldrecords.com]
در این کتاب هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر کاری که برای اولین بار توسط یک فرد انجام شده باشد در آن ثبت می شود. چاپ وتنظیم چنین کتابی برای اولین بار در سال 1955 توسط رئیس کارخانه نوشابه سازی گینس و با همکاری دو برادر انگلیسی(روس و نوریس مکوایتر)صورت گرفت و نام کتاب گینس برآن گذاشته شد و از آن سال این کتاب هر ساله منتشر می شود. کتاب رکوردهای جهان کینس پرشمارگان ترین کتابی است که به تازگی در 5/3 میلیون نسخه به چاپ رسیده و پرشمارگان ترین کتابهای دنیا می باشد. چاپ جدید این کتاب بسیار کامل است و رکوردهایی در دنیای اینترنت ، یارانه و موسیقی در آن به ثبت رسیده است.کتاب رکوردهای جهانی گینس تاکنون به 37 زبان دنیا ترجمه شده و بیش از 94 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است.
گینس پر خواننده ترین کتاب دنیا(البته پس از کتب مقدس آسمانی)است و درکتابخانه ها بیشترین درخواست را دارد. درضمن بیشترین حق نشر را داراست و این رکورد در کتاب گینس به نام خودش به ثبت رسیده است.
برای اینکه یک عمل در کتاب گینس به عنوان یک رکورد جدیدپذیرفته و ثبت شود ابتدا باید ...
به مرکزانستیتو گینس در انگلیس ارجاع شود. در آنجا مدتی دربایگانی حفظ می شود وپس از انجام بررسیهای لازم و در صورت داشتن تمامی شرایط و ویژگیهای مورد نظر این موسسه همراه با نام صاحب رکورد به ثبت می رسد. از بین قسمتهای مختلف این کتاب، بخش ورزشی آن بیشتر از سایر قسمتها تغییر و تحول پیدا می کند.
از میان رکوردهای بسیاری که برای ثبت در کتاب گینس ارسال می شود تنها رکورد تعداد کمی از آنها پذیرفته شده و به آنها پاداش تلعق می گیرد. یکی از قسمتهای خواندنی و پر طرفدار گینس قسمت رکوردهای "بامزه و مضحک" است که در ادامه تعدادی از آنها معرفی می گردد:
پیاده روی در بالاترین ارتفاع
مایک هاوارد انگلیسی در یکم سپتامبر 2004 بر روی یک تیرآهنی که بین دو بالن در ارتفاع 6522 متری از سطح زمین نصب شده بود، قدم زد. این شاهکار بزرگ توسط یک نوارویدئویی برای پخش در برنامه های تلویزیونی ضبط شد.
منعطف ترین پوست بدن
هری تورنر انگلیسی دارای یک پوست بسیار منعطف است. علت این امر یک بیماری نادر با عنوان اختلال بافت پیوندی (سندرم الرسا دانلوسا) است که بر پوست، رباط و ارگان های داخلی بدن تاثیر می گذارد.
درازگوش ترین سگ جهان
درازگوش ترین سگ جهان با گوش هایی به اندازه هر یک حدودا 35 سانتیمتر. این رکورد در سال 2004 در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. مالک این سگ در شهر سنت جوزف در ایالت ایلینوی آمریکا زندگی می کند.
سنگین وزنترین سیب
سنگین وزن ترین سیب جهان با وزن تقریبی یک هزار و 849 گرم. این سیب در مرزعه ای در شهر هیروزاکی ژاپن پرورش یافته است.
پیرزنی که با طناب پایین آمد
دوریس لانگ با 92 سال و 24 روز سن پیرترین فردی در جهان بوده است که با طناب از ارتفاع بیش از 30 متری یک ساختمان فرود آمد. این ساختمان در منطقه سنت جورج در شهر پورتموث انگلیس قرار دارد و این رکورد در روز دهم ژوئن 2006 به ثبت رسید.
بزرگترین همبرگر
پخت بزرگترین همبرگر جهان با وزن 6/35 کیلوگرم در یک رستوران تایلندی
بزرگترین گوی آینه ای
ساخت بزرگترین گوی آینه ای با قطری به اندازه 01/5 متر در انگلیس
سریعترین اتاق کار
سریعترین اتاق کار در واقع یک میز متحرک است که مخصوص حرکت در خیابان طراحی شده و می تواند با سرعت 140 کیلومتر در ساعت حرکت کند. این میز کاری در انگلیس طراحی و تولید شده است.
بلندترین جهش بر روی شیر
یک جهش 3/2 متری که به عنوان بلندترین جهش دنیا بر روی شیر نر شناخته شد. این حرکت نمایشی جولای 2006 در یک سیرک روسی صورت گرفت.
بیشترین تعداد بلوک های بتونی که ظرف یک دقیقه خرد شد
تعداد 90 بلوک بتنی ظرف مدت یک دقیقه توسط "نارو لارت" نروژی و در جریان یک برنامه تلویزیونی خرد و شکسته شد.
بیشترین تعداد مارهای نگهداشته در دهان
جکی بیبی آمریکایی قادر است بدون کمک دیگران دم 10 مار را به مدت 10 ثانیه در دهان خود نگه دارد.
بیشترین تعداد سوزن در سر
یک هزار و 790 سوزن در سر و صورت یک چینی به منظور طب سوزنی
بلندترین ناخن های هر دو دست
"نلوین فیزل بوز" از میشیگان آمریکا 25 سال است که ناخن های خود را کوتاه نکرده.
پرموترین مردان
پرموترین مردان دنیا اعضای یک خانواده مکزیکی هستند که به دلیل ابتلا به یک بیماری نادر دچار رشد غیر طبیعی موهای بدن شده اند.
تردستی
مارک اسون (استرالیا) 56 دقیقه بصورت آویزان از پا با 3 توپ کوچک تردستی های جالبی انجام داد.
رکوردهای دیگر:
بلندترین مرد جهان بائو سی شون از کشور چین با 36/2 متر قد.
فرانس مولر (سالزبورگ) با یک پایه مخصوص: یک چرخبال 800 کیلوگرمی را 30 ثانیه روی شانه هایش نگه داشت.
کوز هال مانام راماک ریش نای (هند) 101 ساعت با یک طبل نوازندگی کرد و ملقب به ماشین نوازنده شد.
گرانترین شلوار جین فروخته شده در اینترنت: یک شلوار لی 115 ساله از مجموعه ای ناشناس در ژاپن که توسط راین دیدنایت به مبلغ 49600 یورو فروخته شد.
چریتیس آدام برای 5 ساعت و 8 دقیقه روی دوچرخه در حالیکه ویولن می زد و رو به عقب حرکت می کرد مسیر 60 کیلومتری را در اتوبانی در سوئیس طی کرد.
اولین عروسی زیر آب: استوارت رکس و میس شی کوی کندا در کالیفرنیا جشن عروسی اشان را با 208 مهمان و با لباس غواصی در زیر آب برگزار کردند.
دنی نورت و پیتر شکلی روی بزرگترین زمین شطرنج دنیا (از هر طرف 28/5 متر طول)بازی کردند.مهره شاه در این شطرنج 119 سانتیمتر ارتفاع داشت.
طولانی مدت ترین آواز: هارمووت تایم (آلمان) برای 54 ساعت و 41 ثانیه آواز خواند.
بزرگترین و سنگین ترین کدوی جهان: به وزن 666 کیلوگرم و متعلق به کشاورزی بنام لاری چکون.
بلندترین ناخن پای جهان: لوئیس هولیس از 1982 ناخنهای پایش را کوتاه نکرده و مجموعا 2 متر و 21 سانتی متر بلندی دارند.
آشریتا چی موی (دونده آمریکایی و عضو تیم ماراتن سری چی موی) تا کنون بیش از 100 بار نامش را در این کتاب ثبت کرده است و عنوان پادشاه کتاب گینس را کسب کرده است.او اهل نیویورک است.رکوردهای او شامل: دویدن با یک شیشه شیر بالای سر: هل دادن یک پرتقال با بینی روی زمین به مسافت یک کیلومتر : حفظ تعادل روی یک توپ بادی برای 3 ساعت: دویدن روی پاهای چوبی به ارتفاع یک متر در مسیری 5 مایلی در زمان 39 دقیقه و...
رکورد خوشحالي
اشتریتا فرمن با ثبت 32 رکورد، تاکنون بیشترین رکورد را در کتاب رکوردهای گینس از آن خود کرده است. او در سال 1979 با 27 هزار بار پرش از روی خرک، برای اولین بار وارد رکوردهای گینس شد و از آن زمان بیش از 100 رکورد ورزشی ثبت شده در گینس را شکسته که در 32 رشته همچنان بی‌رقیب مانده است. این رکورددار گینس اهل جامائیکاست.

گینس 2007
سایت گینس روزانه در حال ثبت و اعلام آخرین رکوردهای به دست آمده در رشته‌های مختلف و در نقاط مختلف جهان است. نمونه‌ای از این رکوردها مي‌تواند فضاي كلي كار را هم نشان بدهد:

بزرگ‌ترین فواره
بزرگ‌ترین فواره جهان به نام «فواره ثروت » در سنگاپور ساخته شده است.
بیشترین اتوکشی
سورش جوآچیم، با 55 ساعت و 5 دقیقه اتوکشی، رکورد بیشترین ساعات اتوکشی را دارد.
بلندترین برج
برج سی‌ان تورنتو از سال 1979 که ساخته شد، تاکنون رکورد خود را به عنوان بلندترین برج جهان با ساده‌ترین طراحی حفظ کرده است.
بزرگ‌ترین رژه مرسدس بنز
بزرگ‌ترین رژه اتومبیل‌های مرسدس بنز در ماه مي‌2007، در شهر شارجه دوبي برگزار شد و طی آن 153 بنز سی‌کلاس در خیابان‌های شارجه به حرکت درآمدند.
این مراسم با مجموعه‌ای از برنامه‌‌های تفریحی و جذاب همراه بود و باتوجه به اينكه نمایندگان گینس و علاقه‌مندان به ثبت رکوردهای تازه نیز حضور داشتند، رکوردهای تازه‌ای چون خوردن 21سیب در یک دقیقه و چیدن 48 میخ در یک دست در یک دقیقه توسط احمد الخولی ثبت شد.
سریع‌ترین گوشت‌خرد‌کن
دیگو هرناندز اسپانیایی رکورد خرد کردن بیشترین تعداد تکه‌های گوشت در یک ساعت را به دست آورد. او در 60دقیقه 1660 تکه گوشت( معادل 7کیلو و 70 گرم) را خرد کرد. هرناندز یک خردکننده گوشت حرفه‌ای است که ثبت رکورد در گینس از رؤیاهای همیشگی‌اش بوده است.
طولانی‌ترین کنسرت گروهی
طولانی‌ترین کنسرت جهان با حضور 700 نوازنده در 8 روز برپا شد. این کنسرت در شهر هایکون ژاپن و به مناسبت 400سالگی قلعه این شهر برگزار شده بود.
بزرگ‌ترین نمایش اتومبیل‌‌های فراری
در بزرگ‌ترین نمایش اتومبیل‌های فراری، 385 خودرو به نمایش گذاشته شد. این نمایش را کلوپ دارندگان فراری به مناسبت شصتمین سال تولید فراری و چهلمین سال تاسیس کلوپ خود برپا کردند. در این مراسم، دارندگان فراری با خودروهای خود رژه رفتند که در ابتدای صف یک فراری 599جی‌تی‌بی فیورنا بود.
شكستن بیشترین سنگ در دقیقه
یک رزمي‌کار اهل ترکیه به نام علی، رکوردشكستن بیشترین تعداد سنگ در دقیقه را به دست آورد. او توانست 120 قطعه سنگ را در 24 ثانیه بشکند. رکورد قبلی این کار، 90 قطعه در 16 ثانیه بوده است.
ایرانی‌ها در گینس
اردبيل اول است

ایرانیان در 5 بخش، عنوان «ترین‌های» گینس را به خود اختصاص داده‌اند. علی دایی با 109 گل رکورددار بیشترین گل زده در جهان است و بهترین گلزن بین‌المللی محسوب مي‌شود. حسین رضازاده نیز دارای عنوان قوی‌ترین مرد جهان در کتاب گینس است که سنگین‌ترین وزنه جهان را جابه جا کرده است.
نام علی شادلو - شناگر ایرانی - هم در این کتاب ثبت شده است. او در 53 روز از آستارا (غربی‌ترین نقطه دریای خزر ) تا بندر ترکمن (شرقی‌ترین نقطه این دریا) شنا کرده است. او با شناکردن عرض 600 کیلومتری دریای خزر، نام خود را به عنوان برترین شناگر استقامت جهان در کتاب گینس ماندگار کرده است.
عنوان طولانی‌ترین نقاشی جهان هم به ایرانیان اختصاص دارد. برای ساخت این نقاشی 5کیلومتری، بوم‌های 100متری نقاشی به هم متصل شده اند. موضوع این نقاشی که «به سوی نور» نام دارد، زندگی حضرت محمد و تلاش او برای گسترش صلح و عدالت است. رکورد قبلی طولانی‌ترین نقاشی با 2987 متر در امارات متحده عربی ثبت شده بود.
مهدی حب درویش" فوتبالیست جوان ایرانی نیز با شکستن رکورد روپایی سرعتی با توپ، نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی (گینس) ثبت کرد.
وی در حضور نماینده گینس موفق شد در یک دقیقه 144 بار با توپ تنیس رکورد سرعتی روپایی را ثبت کند.این مطلب با زحمات کاربرای این سایت جمع آوری شده است
اخلاق حکم می کند در صورت برداشت از سایت منبع را ذکر کنید!
 

آخرین ارسال Alone Boy
موضوع انجمن آخرین نویسنده پاسخ نمایش تاریخ آخرین نوشته
واکنش ايران به اظهارات رئیس ستاد مشترك ارتش آمریکا اخبار ایران Alone Boy 0 641 15 مرداد 1389 13:05
کروبـــی و موســوی طی نامه ای خواستار برخورد با جنتی شدند اخبار ایران Alone Boy 0 791 15 مرداد 1389 13:02
سخنان سفیر ايران در بحرین در باره حمله نظامی و ادامه غنی سازی اخبار ایران Alone Boy 0 643 15 مرداد 1389 13:00
بلاروس خبر فروش موشكهای اس-300 به ايران را تكذيب كرد اخبار ایران Alone Boy 0 575 15 مرداد 1389 12:59
يک هواپيمای بوئينگ در فرودگاه هراره دچار حادثه شد اخبار جهان Alone Boy 0 431 15 مرداد 1389 12:56
یک گروه وابسته به القاعده مسئولیت حمله به نفتکش ژاپنی در تنگۀ هرمز را بر عهده گرفت اخبار جهان Alone Boy 0 469 14 مرداد 1389 21:53
آب انبار 200 ساله سپهداری اراک با دستور شفاهی شهرداری نابود شد اخبار ایران Alone Boy 0 435 14 مرداد 1389 21:51
مظنون به قتل ندا ناپدید شده است اخبار ایران Alone Boy 0 544 14 مرداد 1389 21:50
ایران از نظر عدالت در سلامت در بین ۱۹۱ کشور دنیا رتبه ۱۱۲ را دارد اخبار ایران Alone Boy 0 485 14 مرداد 1389 21:49


برچسب ها
9, gui, size, فرانس, فرد, قدم, كلي, لازم, لباس, مقدس, منظور, موضوع, میخ, ماشین, متحرک, مجموعه, مراسم, نقاشی, نقاط, نقطه, چاپ, ناخن, ویولن, کمی, کارخانه, کتاب, کتابهای, کتابی, کشاورزی, گسترش, پوست،, پیاده, پیدا, آمده, آواز, آینه, آخرین, امارات, انگلیسی, اندازه, اينكه, اینکه, ابتلا, ابتدای, ارسال, بلوک, بوده, بود،, بیماری, بافت, بالای, بامزه, بازی, بتنی, برای, تلویزیونی, تنیس, تحول, ترجمه, تعادل, جدید, جشن, خودرو, خوشحالي, دنیای, دهم, دویدن, دوبي, داخلی, دارای, درخواست, رباط, رشته, رشد, زندگی, زبان, زد, زده, سنگین, سگ, ساختمان, ساخته, سازی, ساعات, شناخته, شیر, شامل, شاهکار

  


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه كاربراني كه از اين موضوع بازدید نمودند: 5 نفر
ALiReZA92, Alone Boy, Amir ali1990, errick, shahab297
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع:

انتخاب سریع یک انجمن


دانلود فایل,مقاله, سورس کد

Powered by vBulletin, Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
All right reserved ©2009 - 2014, Parsiland.com
کپی برداری از این سایت به هر نحو ممنوع می باشد!

Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Parsiland Search Engine Garde
شما به این موضوع امتیاز داده اید: